Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 11. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
11. kolo (15. 10. 2016) : MŠK Púchov - Spartak Myjava 1:3 (1:1) 

Mladší dorast U17 :
11. kolo (15. 10. 2016) : MŠK Púchov - Spartak Myjava 0:8 (0:4)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

MŠK Púchov - Spartak Myjava 1:3 (1:1)

Zostava Myjavy: Hodál, Lipka, Jánošík, Kočica /K/, Fako (68' Zmeko), Fila (69' Prokaj), Šarudi, Malíček (83' Čerešňa), Dvorák, Matušica, Kňažek.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Nepríjemný súper, mäkký terén, nedobrý zdravotný stav niektorých jedincov a nevhodné obutie väčšiny hráčov boli hlavné dôvody, prečo sme sa veľmi dlho dostávali do zápasu. Veľa nepresností, málo pohybu a pomalé prepínanie hráčov z nás robili dlhé minúty nevýrazné mužstvo. Po obdržanom góle, ktorý sme súperovi darovali v strede ihriska po nedôraznej rozohrávke, sme sa pomaly začali dostávať do tempa. Pred odchodom do kabín sme stihli vyrovnať po rýchlom protiútoku a kolmej prihrávke po individuálnom zakončení Dvorákom. V útoku bol veľmi nedôrazný Fako, ktorý nepotvrdil úlohu strelca a nepremenil ani tie najvyloženejšie šance - sám pred brankárom a potom ani do prázdnej brány. Naopak súper hrozil po nakopnutých loptách a Hodál nás tromi až štyrmi zákrokmi zachránil od ďalšieho gólu. Nevyužili sme ďalšie tutovky, najmä z pravej strany, keď Dvorák neprekonal domáceho brankára ani po sólovom úniku, ani trojica voľných hráčov pred malým pokutovým územím po prihrávke sprava, ani ďalšie sľubné príležitosti.

Preto museli rozhodnúť až striedajúci hráči, pretože Čerešňa niekoľko sekúnd po príchode na ihrisko ideálne našiel Dvoráka, ktorý sa ešte technicky zbavil obrancu a umiestnenou strelou upravil na 1:2. O minútu neskôr sme vtipne zahrali roh nakrátko a po ďalšom posunutí sa opäť po Čerešňovej prihrávke dostal k lopte Zmeko, ktorý vystriedal Faka a tvrdou umiestnenou strelou upravil na konečných 1:3.

Podali sme len priemerný výkon, ale pozitívom je fakt, že sme otočili zápas z 1:0 na 1:3

Góly Myjavy: 40' a 85' Dvorák, 86' Zmeko

MLADŠÍ DORAST U17 :

MŠK Púchov - Spartak Myjava 0:8 (0:4)

Zostava Myjavy: Kodaj, Buzay, Šturdík, Tomka (41' Pszota), Udvorka, Dubovský (50' Osuský), Karika, Kunka, Allina (41' Gálik), Kusý (41' Repta), Brezina.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

V tomto zápase nás privítal na hlavnej trávnatej ploche súper zo spodných miest tabuľky. V zmenenej zostave, keď nám chýbalo niekoľko hráčov, sme v tréningovom tempe dosiahli vysoké a zaslúžené víťazstvo. Zmenu sme mali i v bráne, keď nám musel z rôznych dôvodov chytať hráč Kodaj a treba ho pochváliť za výborný výkon. Od začiatku sme boli lepším mužstvom, naši hráči dobre kombinovali, hrali v pohybe a dostávali sa do zakončení. Strelecky sa darilo Karikovi, autorovi troch gólov. Po jednom pridal Gálik, Kusý, Tomka, Udvorka a jeden si po peknej krídelnej akcii strelil dezorientovaný domáci obranca. V zápise o zápase sa vyskytli iní strelci, preto ich chceme touto cestou opraviť.

Góly Myjavy: 5' Tomka, 16' a 58' a 64' Karika, 24' Kusý, 31' Udvorka, 62' vlastný gól Púchov, 69' Gálik