12. kolo (23. 10. 2016) : Spartak Myjava - SDM Domino Bratislava 6:0 (4:0)

12. kolo (23. 10. 2016) : Spartak Myjava - SDM Domino Bratislava 3:0 (2:0)

Spartak Myjava - SDM Domino Bratislava 6:0 (4:0)

Zostava Myjavy: Hodál, Lipka, Koníček, Prokaj, Kočica /K/, Fako (60' Čerešňa), Hornáček, Fila (70' Šarudi), Dvorák (62' Zmeko), Ebský, Kňažek (59' Vyskoč).

Po sérii ťažkých zápasov sme narazili na celok zo spodnej časti tabuľky. Preto sme obmenili zostavu, nechali sme oddýchnuť niektorých kľúčových hráčov (Šarudi, Jánošík, Matušica, Malíček, Tomašech) a dali sme šancu doteraz menej vyťaženým hráčom. Tí sa svojej šance zhostili veľmi dobre a potvrdili svoje individuálne kvality (Prokaj, Fila, Ebský, Koníček, Hornáček).

Po dobre rozbehnutom prvom polčase sme potom pošetrili aj ďalšie opory a najlepších strelcov (Kňažeka, Faka a Dvoráka) a nahradili sme ich ďalšími adeptami na ofenzívne posty (Čerešňa, Zmeko, Vyskoč). V druhom polčase sme boli naďalej dominantní, ale už menej efektívni. Preto konečný výsledok 6:0 je pre nevýrazného súpera veľmi prijateľný.

Góly Myjavy: 6' a 54' Fako, 8' Prokaj, 21' Dvorák, 39' Fila, 75' Ebský

Spartak Myjava - SDM Domino Bratislava 3:0 (2:0)

Zostava Myjavy: Samul, Šturdík, Tomka /K/, Udvorka (60' Závodný), Dubovský, Karika (68' Nálepa), Kodaj, Kunka (68' Osuský), Gálik, Kusý (52' Repta), Brezina.

Zápas so súperom zo stredu tabuľky sa odohral na umelej tráve. Mužstvo hostí tvoria hráči, ktorí prešli žiackymi kategóriami Slovana Bratislava a preto sme očakávali dobrý zápas. To sa aj potvrdilo, hralo sa v dobrom tempe, obe mužstvá sa snažili hrať útočne. V úvodnom tlaku sme si vypracovali štyri výborné príležitosti na skórovanie (2 x Gálik, Tomka, Karika), no gól sa nám streliť nepodarilo. Hostia si vážnejšiu príležitosť nevypracovali. Úvodný gól zápasu vsietil po individuálnej akcii Tomka krížnou strelou z hranice šestnástky. V závere polčasu sme hostí dostali pod výraznejší tlak, výsledkom čoho bol druhý gól, ktorý dal opäť Tomka. V poslednej minúte prvého polčasu sme zbytočne faulovali na hranici pokutového územia súperovho hráča a po dobre zahratej štandardnej situácii sa vyznamenal náš brankár Samul.

Do druhého polčasu sme nastúpili s úmyslom streliť čo najskôr tretí gól a definitívne zlomiť odpor súpera. Ten opäť vsietil Tomka. Do konca zápasu sme si vytvorili ešte niekoľko dobrých príležitostí na skórovanie (Tomka, Karika, Repta, Dubovský, Udvorka), no výborne chytajúceho brankára hostí sa nám už prekonať nepodarilo.

Víťazstvo je zaslúžené, súpera sme okrem dvoch príležitostí nepustili do žiadneho iného zakončenia.

Góly Myjavy: 7' a 39' a 63' Tomka