Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 13. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
13. kolo (29. 10. 2016) : KFC Komárno - Spartak Myjava 3:3 (1:2) 

Mladší dorast U17 :
13. kolo (29. 10. 2016) : KFC Komárno - Spartak Myjava 1:2 (0:2)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

KFC Komárno - Spartak Myjava 3:3 (1:2)

Zostava Myjavy: Hodál, Prokaj (46' Lipka), Jánošík, Kočica /K/, Fako, Šarudi, Malíček (87' Zmeko), Dvorák, Ebský (56' Fila), Matušica, Kňažek.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Na nekvalitnom teréne sme proti nevyspytateľnému súperovi nastúpili na zápas nekoncentrovaní. Úvodný gól, ktorý po rohu Šarudiho trafil Ebský hlavou, nám ublížil a ukolísal nás. Po našej úvodnej dominancii sa zápas začal vyrovnávať a domáci po kolmej akcii vyrovnali.

V druhom polčase sme spresnili kombináciu a Fakom sme sa ujali vedenia. Po zbytočných nedorozumeniach a malom dôraze sme súpera niekoľko krát pustili na dostrel, čoho využil najmä "domáci" rozhodca a zariadil rozhodujúce okamihy v prospech domácich, keď najskôr vyrovnali z voľného kopu, keď náš brankár mal zlé postavenie a nakoniec po našom jasnom pokutovom kope za faul na Jánošíka (na 2:3 upravil Dvorák) odpískal penaltu aj pre domácich za faul na "nikoho" a zariadil tým remízu 3:3. O víťazstvo sme sa pripravili ale sami nízkou bojovnosťou, nepresnými prihrávkami a najmä nepremenenými šancami (Fako a Ebský). Remízou sme zbytočne prišli o body.

Góly Myjavy: 7' Ebský, 38' Fako, 68' Dvorák (pokutový kop)

MLADŠÍ DORAST U17 :

KFC Komárno - Spartak Myjava 1:2 (0:2)

Zostava Myjavy: Smetana, Šturdík (50' Závodný), Tomka /K/, Udvorka (68' Pszota), Dubovský, Karika, Allina (79' Kunka), Kodaj, Gálik, Kusý, Brezina.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas sa odohral na zlej trávnatej ploche, ktorá nám robila väčšie problémy ako súper. Lopta na zlom teréne nám odskakovala, tým pádom nám viazla kombinácia, čo vyhovovalo domácim, ktorí pozorne bránili a snažili sa o rýchle brejky. Naopak my sme sa snažili o hru v krídelných priestoroch, čo sa nám darilo len čiastočne, chýbalo nám presnejšie zakončenie. I tak sa nám podarilo do polčasu streliť dva góly.

V druhom polčase sme už hru kontrolovali, snažili sa držať loptu a chceli sme streliť tretí poisťovací gól. Šance Tomku, Udvorku, Allinu, Kariku a Kusého sme nevyužili a tak prišiel trest v podobe zníženia, keď strela z 25 m skončila v "šibenici" nášho bezmocného brankára. Paradoxne sme inkasovali gól z jedinej strely na našu bránu počas celého zápasu. Víťazstvo i napriek slabšiemu výkonu je zaslúžené.

Góly Myjavy: 32' a 38' Karika