14. kolo (6. 11. 2016) : Spartak Myjava - MFK Dubnica nad Váhom 3:2 (1:0)

14. kolo (6. 11. 2016) : Spartak Myjava - MFK Dubnica nad Váhom 5:2 (1:1)

Spartak Myjava - MFK Dubnica nad Váhom 3:2 (1:0)

Zostava Myjavy: Hodál, Tomašech, Jánošík (80' Hornáček), Kočica /K/, Lipka, Fako, Šarudi, Malíček (76' Prokaj), Dvorák (76' Ebský), Matušica, Kňažek.

V dôležitom zápase predposledného kola jesennej časti sme narazili na futbalovo veľmi "nepríjemného" súpera. Veľmi organizovane bránil a po zisku lopty vyrážal do rýchlych brejkových situácií. Naši hráči zvládli najmä kľúčové koncovky obidvoch polčasov, pretože práve v týchto momentoch sa lámal výsledok. Pred úvodným gólom Jánošíka sme nevyužili niekoľko výborných šancí najmä po dobrom presingu či po dobre zrealizovaných štandardách.

V druhom polčase súper vsadil na vyššie bránenie a častejšie sa dostával na dostrel našej brány, ale súčasne viac otváral priestor pre našu ofenzívu. Preto sa množili šance na obidvoch stranách a zápas mal veľmi dobré tempo a futbalovú úroveň. Po jednom z brejkov Dubnica vyrovnala prehodením vybehnutého brankára na 1:1, ale Fako po individuálnej akcii zvýšil na 2:1. Následne po závare v našom pokutovom území a malom dôraze sme súperovi opäť dovolili vyrovnať. V záverečnej snahe získať tri body sme si vytvorili veľký tlak a následne aj vysoký počet štandardných situácií a práve po jednej z nich sme dve minúty pred koncom dôrazným Fakom upravili skóre na konečných 3:2.

Víťazstvo považujem vzhľadom na počet streleckých pokusov a gólových šancí za zaslúžené.

Góly Myjavy: 45' Jánošík, 70' a 88' Fako

Spartak Myjava - MFK Dubnica nad Váhom 5:2 (1:1)

Zostava Myjavy: Samul, Šturdík, Tomka /K/, Boor, Udvorka, Dubovský (50' Pszota), Karika, Kunka (29' Gálik), Allina (64' Buzay), Kodaj, Kusý (29' Brezina).

V predposlednom zápase jesennej časti sme privítali súpera zo stredu tabuľky. Opäť sme chceli nadviazať na víťaznú šnúru a predviesť kvalitný výkon. Za sychravého chladného počasia sa hral nadpriemerný zápas. Obe mužstvá sa snažili o útočný futbal. Úvod patril nám, keď už v druhej minúte sa dostal do dvoch príležitostí Udvorka, no v prvej výborne zasiahol brankár hostí a v druhej netrafil bránu. Od tohto momentu sa súper začal presadzovať v strede ihriska, získaval odrazené lopty a bol aktívnejší. Úvodný gól strelili po centrovanej lopte a zlom prikrytí hráča hostí v pokutovom území. Vyrovnať sa nám podarilo po krídelnej akcii Dubovského a zakončení Kariku. V prvom polčase boli hostia lepším mužstvom, pretože boli pohyblivejší a celoplošným napádaním nám robili problémy pri zakladaní útoku.

Až v druhom polčase sa náš výkon zlepšil, hostí sme od úvodu dostali pod tlak a vytvárali si príležitosti na zakončenie. Výsledok sa nám podarilo otočiť a naša hra spĺňala najvyššie kritéria. Hostí treba pochváliť za dobrý kolektívny výkon, nás za výbornú hru v druhom polčase.

Góly Myjavy: 30' Karika, 45' a 55' Udvorka, 75' Tomka, 79' Gálik