Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 15. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
15. kolo (13. 11. 2016) : MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 0:2 (0:0) 

Mladší dorast U17 :
15. kolo (13. 11. 2016) : MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 2:2 (0:2)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 0:2 (0:0)

Zostava Myjavy: Hodál, Tomašech, Kočica /K/, Fako, Hornáček (46' Lipka), Šarudi (72' Čerešňa), Malíček, Dvorák, Ebský (46' Jánošík), Matušica, Kňažek.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

V poslednom zápase jesene sme v uzimenom počasí a za silného vetra nastúpili proti mužstvu z piatej priečky tabuľky. Na nekvalitnej umelej tráve sme dlho bojovali nielen proti vetru, ale aj proti bojovným domácim hráčom. Tí dohrávali všetky súboje a poctivo bránili a následne prechádzali do rýchlych protiútokov. Po nevýraznom výkone v prvom dejstve sme do druhého polčasu nastúpili s dvomi zmenami a niekoľkými presunmi v rámci systému a naviac sme hrali s vetrom v chrbte.

Úpravy v rozostavení hráčov mali pozitívny dopad na herný prejav a po územnej prevahe a niekoľkých príležitostiach sme sa ujali po vtipnej kombinácii viacerých hráčov vedenia gólom Dvoráka. Po ďalších nepremenených príležitostiach sa do streleckých možností dostali aj domáci, ale stroskotali buď na brankárovi Hodálovi, alebo netrafili priestor brány. V závere sme po sérii víťazných osobných súbojoch Faka pred pokutovým územím dosiahli druhý a rozhodujúci gól Malíčkom, ktorý prehodil brankára.

Víťazstvom sme zavŕšili impozantnú sériu jesennej časti, ktorú sme absolvovali bez jedinej porážky.

Góly Myjavy: Dvorák, 87' Malíček

MLADŠÍ DORAST U17 :

MFK Topvar Topoľčany - Spartak Myjava 2:2 (0:2)

Zostava Myjavy: Smetana, Závodný, Šturdík, Tomka /K/, Udvorka, Karika, Nálepa (41' Allina - 57' Pszota), Kodaj (73' Osuský), Gálik, Kusý (60' Liška), Brezina.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

V poslednom jesennom zápase sme po najslabšom výkone zbytočne stratili body. V prvom polčase za silného vetra sme sa ešte ako tak snažili hrať futbal, výsledkom čoho bolo dvojgólové vedenie a vytvorenie si niekoľkých dobrých príležitostí na skórovanie. Najmä šance Udvorku a Kariku (nepremenil pokutový kop) mali skončiť v sieti a bolo by po zápase.

Druhý polčas bol z našej strany rozháraný, viazla nám kombinácia a prehrávali sme osobné súboje. Domáci sa snažili dlhými nakopávanými loptami dostávať do nášho pokutového územia, čo sa im aj darilo a po našich hrubých individuálnych chybách vyrovnali. V závere sme sa snažili streliť víťazný gól, no domáci nás do nejakej vážnejšej príležitosti nepustili. V slabom zápase sme sa prispôsobili domácim, v tomto zápase bolo veľa slabých výkonov z našej strany.

Góly Myjavy: 5' Kodaj, 21' Udvorka (pokutový kop)