Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Hodnotenie jesennej časti 2016/2017 mladšieho dorastu U17

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Po jesennej časti súťažného ročníka 2016/2017 sa mladší dorastenci Spartaka Myjava (U17) nachádzajú na prvom mieste II. ligy ZsFZ, pričom nezaznamenali ani jednu prehru...

V tomto článku sa pozrieme na to, ako dorast U17 pôsobil počas letnej prípravy na túto sezónu a prinášame tiež bilanciu už spomínanej jesennej časti.

 

LETNÁ PRÍPRAVA:

Mladší dorast U17 pod vedením trénera Dalibora Dubovského, asistenta Jána Dugu a vedúceho mužstva Pavla Halabrína začal letné prípravné obdobie 7. 7. 2016 v domácich podmienkach. Tréningové jednotky prebiehali na umelej tráve a po každom tréningu bolo k dispozícii kúpalisko na regeneráciu.
Do prípravy sa zapojilo 32 hráčov, no hneď v prvom týždni prípravy sme káder zúžili o niekoľkých hráčov. Osem hráčov prišlo na skúšku z iných súťaží, no výkonnostne nás zaujal iba hráč Buzay zo Senice a brankár Kočica z Bánoviec, no ten sa napokon rozhodol zostať v materskom klube. Ostatný hráči nespĺňali naše kritéria. V mužstve sme si chceli nechať hráčov hlavne tých, ktorí prešli našimi žiackymi kategóriami a ktorí hrali I. žiacku ligu za Spartak.

V prípravnom období bolo naplánovaných sedem zápasov. Všetky zápasy sme vyhrali s impozantným skóre 43 : 6. V týchto zápasoch dostávali všetci hráči rovnakú príležitosť, kde nás mali presvedčiť o svojej výkonnosti. S priebehom prípravného obdobia môžeme vysloviť spokojnosť až na prípravné zápasy, v ktorých nás súperi okrem mužstiev s Trenčína a Martina nedokázali dostatočne preveriť. Tréningový proces prebiehal podľa plánu, vyhýbali sa nám až na malé výnimky zranenia a tiež nás obchádzali choroby. Hráči pristupovali k jednotlivým tréningovým jednotkám zodpovedne, snažili sa na sebe pracovať, začo im patrí pochvala.

V prípravnom období sme sa snažili hrať útočný futbal, vštepiť chlapcom herný systém, ktorým by sme sa chceli prezentovať i v majstrovských zápasoch. Na záver prípravy sme uzatvorili káder na 21 hráčov, hráči ktorí sa nedostali do kádra odišli na hosťovania do iných mužstiev.

Strelci gólov v prípravných zápasoch:

10 gólov - Karika
  5 gólov - Kusý, Udvorka
  4 góly - Gálik, Pszota
  3 góly - Bučenec, Brezina
  2 góly - Dubovský, Liška, Allina
  1 gól - Kodaj, Tomka, Dionýs

 

JESENNÁ ČASŤ SEZÓNY 2016/2017:

V majstrovských zápasoch sme chceli nadviazať výsledkovo na prípravu, čo sa nám aj darilo. V 17-tich kolách sme neprehrali, iba tri krát sme remizovali a 14 krát vyhrali. Vo všetkých zápasoch sme boli lepším mužstvom, každého súpera sme dostali v zápase pod tlak. V tých troch remízových zápasoch sme nepremenili šance a to nás stálo body. Naopak hostia využili z vždy z minima maximum.

V každom zápase sme strelili gól a naopak až deväť zápasov sme odohrali bez inkasovaného gólu. V tabuľke sme obsadili 1. miesto so skóre 61 : 10. Počas celej jesennej časti sme sa snažili hrať útočný futbal, využívať krídelné priestory a predvádzať futbal na ktorý sa dá pozerať.

S jesennou časťou môžeme vysloviť spokojnosť. V zimnom období sa budeme snažiť hráčov pripraviť na odvetnú časť tak, aby sme pokračovali v dobrých výkonoch a aby boli hráči dostatočne pripravený na prechod do staršej kategórie.

Káder mužstva U17 v jesennej časti:

Brankári :
Smetana Adam, Samul Michal

Hráči :
Dubovský Dalibor, Brezina Martin, Bóor Richard, Šturdík Stanislav, Kodaj Lukáš, Repta Adam, Tomka Marek, Allina Patrik, Gálik Slavomír, Kusý Alex, Udvorka Peter, Karika Kristián, Závodný Samuel, Buzay Viktor, Liška Lukáš, Pszota Igor, Osuský Ján, Nálepa Pavol, Kunka Marko

Strelci gólov v majstrovských zápasoch:

15 gólov - Udvorka
14 gólov - Karika
12 gólov - Tomka
  8 gólov - Kusý
  5 gólov - Gálik
  1 gól - Nálepa, Osuský, Kodaj, Allina, Závodný, (+ 2 vlastné góly si vsietili súperi)

 

autor textu: D. Dubovský