Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Hodnotenie jesennej časti 2016/2017 staršieho dorastu U19

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorastenci Spartaka Myjava (U19), podobne ako tí mladší, sa po jesennej časti súťažného ročníka 2016/2017 tešia z prvého miesta II. ligy ZsFZ. Na konte nemajú žiadnu prehru a pred druhým tímom majú náskok 8 bodov...

Hodnotenie letnej prípravy a jesennej časti ročníka 2016/2017 staršieho dorastu U19 Spartaka Myjava z pohľadu trénera Dr. Radúza Dorňáka:

 

LETNÁ PRÍPRAVA:

Letná príprava sa začala 7. 7. 2016 a nastúpilo do nej 24 hráčov plus dvaja brankári. Káder z titulu prechodu do kategórie seniorov opustili : Halabrín, Havlík, Čobrda, Némethy a Flamík. Tobiáš vyhodnotil svoje možnosti a po skvalitnení kádra do prípravy ani nenastúpil. Luknár nesplnil očakávania a hosťovanie sme neobnovili. Dlhodobo zranený Karas sa do prípravy doteraz nezapojil.

Z mladšieho dorastu (U17) boli vekovo preradení : Koníček, Hornáček, Latiphy, Zmeko, Predmeský, Vyskoč a Vrajko. Šarudi, Malíček a Tomašech už ako mladší dorastenci za U19 nastupovali v minulom súťažnom ročníku. Nakoľko sme niektoré posty potrebovali skvalitniť a aj zdvojiť a dosiahnuť tým potrebnú konkurenciu, tak sme získali stredného obrancu Lipku z Piešťan (hosťovanie), krajného ťahového ofenzívneho Ebského z Michaloviec (prestup), strelecky disponovaného Dvoráka z J. Bohuníc (prestup), defenzívneho univerzála Prokaja z Dun. Stredy (hosťovanie) a formu hosťovania sme obnovili u Faka, Kňažeka a Hodála. V závere jesene sme získali na hosťovanie Filu zo Senice, ale pre krátkosť času sa nestihol presadiť a vybojovať si miesto v základnej jedenástke.

V rámci hernej prípravy sme odohrali sedem kvalitných prípravných zápasov so silnými súpermi a šancu dostali všetci hráči.

JESENNÁ ČASŤ SEZÓNY 2015/2016:

Jesennú časť súťaže sme začali domácim víťazstvom nad Akadémiou z Petržalky v pomere 4 : 1. Na toto víťazstvo sme nadviazali aj v ostatných domácich zápasoch, najmä v tých, ktoré sa hrali na hlavnej ploche. V domácom prostredí sme nestratili ani bod, ale najväčšie problémy sme mali proti Dubnici, ktorú sme zdolali až v závere zápasu.
Za rozhodujúci okamih vo vývoji v tabuľke považujem dvojzápas v Skalici a doma s Interom. V obidvoch "šesť bodových" zápasoch sme zvíťazili bez obdržaného gólu a dostali sme sa na prvé miesto. Stabilnými výkonmi a výsledkami sme najväčším konkurentom napokon odskočili na osem (Skalica), resp. trinásť bodov (Inter). Škoda zbytočných bodových strát v remízových stretnutiach v Malackách a v Komárne, kde sme boli futbalovejší.

Jesennú časť sme ukončili víťazstvom 0 : 2 v Topoľčanoch a potvrdili sme pozíciu jesenného lídra bez jedinej prehry a súčasne s najlepšou ofenzívou (68 dosiahnutých gólov) aj najlepšou defenzívou (13 inkasovaných gólov).

Najlepším strelcom súťaže po jesennej časti je Fako s 20-imi gólmi a Dvorák s 15-imi zásahmi figuruje na 3. pozícii.

Zimná príprava má stanovený začiatok na 9. 1. 2017 a hlavnou úlohou bude pokračovať v zdokonalení herného prejavu, v zlepšení hernej disciplíny a efektivity v zakončení tak, aby sme splnili hlavný cieľ - umiestnenie na 1. mieste a pripraviť minimálne 1 - 2 hráčov pre seniorský tím.

Súčasťou zimnej prípravy bude 9 až 10 prípravných zápasov a zakomponovanie nového brankára a rekonvalescenta Predmeského.

 

autor textu: R. Dorňák, S. Šturdík