Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Výsledky prípravných zápasov mladšieho dorastu

Spartak Myjava - ilustračný obrázok


Mladší dorast U17 :
18. 1. 2017 - Spartak Myjava - AS Trenčín 3:2 (1:0) 

Mladší dorast U17 :
21. 1. 2017 - Spartak Myjava - AFC Nové Mesto nad Váhom 5:2 (1:0)

 

MLADŠÍ DORAST U17

Spartak Myjava - AS Trenčín 3:2 (1:0)

Zostava Myjavy: Samul, Závodný (Buzay), Šturdík, Kodaj, Osuský, Pszota (Nálepa), Gálik, Allina (Kunka), Repta, Karika, Udvorka.

Zhodnotenie zápasu trénerom:

     Prvý prípravný zápas v zimnom období sa hral v chladnom počasí na premrznutej ploche s kvalitným súperom. Obom mužstvám robil ťažký terén problémy, čo bolo vidieť na kombináciach. Úvod zápasu patril hosťom a už v prvej minúte sa blysol výborným zákrokom Samul. Hostia boli futbalovejší, vyhrávali súboje a dostávali sa do zakončenia. V týchto fázach nás podržal výborne chytajúci brankár Samul, ktorý riešil niekoľko výborných príležitostí súpera. Náš výkon nakopol nepremenenou príležitosťou Pszota. Postupne sa hra vyrovnala a do nebezpečného zakončenia sme sa dostávali i my. Úvodný gól vsietil na dvakrát Udvorka. Druhý polčas sa podobal prvému, hostia sa snažili, my sme pozorne bránili a pokúšali sa o rýchle protiútoky. Na ťažkom teréne sa hral výborný futbal, aj keď bolo vidieť na hráčoch, v akej fáze prípravy sú. Obom mužstvám sa podarilo pokaziť niekoľko ľahších prihrávok.

Góly Myjavy: Udvorka, Karika, Gálik


Spartak Myjava - AFC Nové Mesto nad Váhom 5:2 (1:0)

Zostava Myjavy: Samul, Buzay, Šturdík, Kodaj (Brezina), Osuský (Tomka), Dubovský, Nálepa (Gálik), Kunka (Allina), Repta, Karika, Udvorka

Zhodnotenie zápasu trénerom:

     Na zamrznutom teréne so súperom s hráčmi kategórie U19 sa hral futbal plný nepresností. Obe mužstvá sa snažili hrať kombinačne, no bez zakončenia. Hra sa väčšinou sústreďovala v strede ihriska. Úvodný gól strelil Udvorka po spolupráci s Karikom. Hostia pozorne bránili a snažili sa o rýchle protiútoky, no bez úspechu. My sme hrozili najmä po štandardných situáciách. V druhom polčase už nebol terén taký zľadovatený, čo sa odzrkadlilo i na našej hre. Začali sme sa presadzovať v krídelných priestoroch a tým sme sa dostávali do častejšieho zakončenia. Výsledkom toho bolo strelenie štyroch gólov a „zahodenie“ niekoľkých ďalších príležitostí na skórovanie. Najmä Karika nemal v zakončení svoj deň, keď sa mu podarilo premárniť štyri tutovky. Hostia strelili góly po rýchlych brejkoch, keď sme pokazili v strede ihriska ľahké prihrávky a nestačili prepnúť do defenzívnej činnosti.

Góly Myjavy: Udvorka 2 ( 1 z PK), Karika, Gálik, Repta   
 

zdroj: Dalibor Dubovský, tréner