Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Myjava na Prostějov nestačila

Spartak Myjava - ilustračný obrázok


Mladší dorast U17 :
28. 1. 2017 - Prostějov - Spartak Myjava 4:1 (2:1)

 

MLADŠÍ DORAST U17

Prostějov - Spartak Myjava 4:1 (2:1)

Zostava Myjavy: Samul, Dubovský, Závodný, Brezina (Buzay), Kodaj (Šturdík), Tomka, Gálik (Kunka), Allina, Kusý (Pszota), Karika, Udvorka

Zhodnotenie zápasu trénerom:

     Za studeného počasia a na užšej umelej tráve sa myjavskí dorastenci stretli s kvalitným mužstvom z Českej republiky. Od začiatku im robila šírka ihriska problémy a až do konca zápasu sa s tým spartakovci nevedeli vysporiadať. Úvod zápasu napriek tomu vyšiel lepšie kopaničiarom, keď po peknej krídelnej akcii strelil úvodný gól Udvorka. Domáci však postupne zvyšovali tempo hry, hrali agresívny futbal a tolerantný rozhodca im dovolil zopár nepríjemných zákrokov na našich hráčov. Prostějovu sa podarilo vyrovnať po chybe Kusého a vzápätí išiel do vedenia, keď im daroval gól náš brankár Samul chybnou rozohrávkou. Do konca polčasu sa hral futbal zväčša medzi šestnástkami.
     Druhý polčas sa Myjava snažila o vyrovnanie, no opäť po chybách inkasovala dva góly. Na rozdiel od domácich sa jej šance premieňať nedarilo a preto aj prehrala. Celkový dojem zápasu vyznel lepšie pre domácich, ktorí zvíťazili zaslúžene.

Gól Myjavy: Udvorka   

 

zdroj: Dalibor Dubovský, tréner