Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Myjava v príprave zdolala Hodonín

Spartak Myjava - ilustračný obrázok


Mladší dorast U17 :
4. 2. 2017 - Spartak Myjava - Hodonín 7:2 (2:1)

 

MLADŠÍ DORAST U17

Spartak Myjava - Hodonín 7:2 (2:1)

Zostava Myjavy: Samul (Hučko), Dubovský, Brezina (Bóor), Šturdík (Kodaj), Závodný (Osuský), Tomka, Kunka, Gálik (Allina), Kusý (Buzay), Karika, Udvorka

Zhodnotenie zápasu trénerom:

     V hmlistom počasí sa hral obojstranne útočný futbal a preto sa bolo načo pozerať. V prvom polčase boli o niečo aktívnejší domáci, no nedarilo sa im v zakončení. Úvodný gól strelil hlavou po dobre zahratom rohovom kope Kusým Karika, no hostia hneď po rozohrávke vyrovnali, keď využili zaváhanie myjavskej obrany a brankára. V závere polčasu spartakovci zvýšili tempo hry, dostali hostí pod tlak, výsledkom čoho bol faul brankára na prenikajúceho Kusého. No nariadený pokutový kop Udvorka nepremenil. Vynahradil si to v samom závere, keď po peknej krídelnej akcii vsietil druhý gól.
     Druhý polčas bol zo strany kopaničiarov výborný. Od začiatku si vytvorili na hostí tlak, výsledkom čoho bolo strelenie ďalších gólov a ešte niekoľkých výborných streleckých príležitostí. Hodonínčanom dovolili skorigovať výsledok po dobre zahratej štandardnej situácii a zlom bránení. Vo výbornom zápase napokon Myjava zaslúžene vyhrala vyšším rozdielom, keď bola po celý zápas lepším mužstvom. Hostí však treba tiež pochváliť za otvorený a zaujímavý futbal.

Gól Myjavy: Udvorka 3, Karika 3, Gálik
 

zdroj: Dalibor Dubovský, tréner