Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Gólové hody v zápasoch dorastu

Spartak Myjava - ilustračný obrázok


Starší dorast U19:
18. 2. 2017: Spartak Myjava - Považská Bystrica 6:3 (4:1) 

Mladší dorast U17:
18. 2. 2017: Spartak Myjava - Považská Bystrica 9:1 (4:0)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

Spartak Myjava - Považská Bystrica 6:3 (4:1)

Zostava Myjavy: Hodál, Koníček (Vyskoč), Hegy (Predmeský), Brezina (Lipka), Kňažek, Šarudi, Prokaj, Horňáček (Gálik), Tomašech, Tomka (Čerešňa), Dvorák

Zhodnotenie zápasu trénerom :

     Po vynútených zmenách v kádri sme nastúpili cestu omladenia. Vekovo končiacich hráčov preradených k mužom, plus dlhodobo zranených, sme nahradili štyrmi hráčmi z U 17 (Gálik, Tomka, Brezina a Karika). Troch z nich sme okamžite zakomponovali do zostavy a nesklamali. Proti nám stál nepríjemný súper z prvej polovice tabuľky, s ktorým sme v jesennej časti na domácej pôde zvíťazili len 3:2. V tomto zápase sme ale hostí zaskočili úvodným tlakom a už v 10. sekunde sme sa ujali vedenia gólom Dvoráka, keď tomu predchádzalo odobratie lopty hosťujúcemu obrancovi Šarudim. Už v 3. minúte sme sa radovali opäť, keď agilný Dvorák ideálne prihral nabiehajúcemu Tomašechovi a ten nekompromisne z voleja pod brvno upravil na 2:0. Na 3:0 zvýšil pozorný Prokaj. Po polhodine sme poľavili a súper toho využil na rýchly protiútok a znížil na 3:1. Po obdržanom góle sme ale okamžite odpovedali štvrtým gólom, ktorý pridal po prihrávke Prokaja opäť Dvorák.
     Po polčasovom prestriedaní klesla uroveň nášho výkonu a noví hráči nezapadli do nastavenej koncepcie. Gól na 4:2 sme inkasovali po defenzívnej chybe na ľavej strane po súperovom voľnom kope. Po tomto zbytočnom góle sme opäť ihneď zareagovali a Dvorák po Šarudiho prihrávke upravil hetrikom na 5:2. Brilantný výkon vyšperkoval na 6:2 Dvorák po úniku a individuálnom zakončení. V závere sme sa opäť nevyvarovali chyby a hostia so šťastím na dvakrát znížili na konečných 6:3. Mužstvo podalo zatiaľ najkvalitnejší výkon a zaujímavý otvorený zápas sa musel prítomným páčiť. Zaujala najmä súhra dvojice Šarudi-Dvorák a celej stredovej trojice Horňáček, Tomašech, Prokaj v ofenzíve a v defenzíve výkon novovytvorenej stopérskej dvojice Hegy - Brezina, ako aj krajných obrancov z prvopolčasovej zostavy Kňažek - Koníček.

Góly Myjavy: Dvorák 4, Šarudi, Prokaj

MLADŠÍ DORAST U17 :

Spartak Myjava - Považská Bystrica 9:1 (4:0)

Zostava Myjavy: Samul, Osuský (Buzay), Boor (Brezina), Šturdík, Repta, Dubovký, Kunka, Allina (Tomka), Kusý, Karika, Udvorka (Gálik)

Zhodnotenie zápasu trénerom :

     Od úvodu sme boli lepším mužstvom, čo sme potvrdili už v prvom polčase. Hneď v prvej minúte strelil gól Dubovský po peknej prihrávke Udvorku. Hostia boli od začiatku pod našim tlakom, využívali sme krídelné priestory, hrali jednoducho a dostávali sa do zakončenia. Ďalší gól pridal po štandardnej situácií Osuský a po peknej individuálnej akcii zvyšoval Karika. Skóre v prvom polčase uzavrel Kusý po peknom zbehnutí za obranu a obstrelení brankára hostí. Hostia sa dostali k ohrozeniu našej brány v prvom polčase iba raz, keď chybu nášho obrancu Bóora hráč hostí v samostatnom nájazde nevyužil, keď výborne zasiahol náš brankár Samul. Druhý polčas sme pokračovali v kvalitnom výkone z prvého, výsledkom čoho bolo navýšenie výsledku. V závere sa podarilo hosťom vsietiť gól po peknej strele pod brvno našej brány. Súpera sme prehrali vo všetkých herných činnostiach, po hernej stránke sme si vyskúšali niekoľko činností, na ktorých momentálne pracujeme v tréningovom procese.

Góly Myjavy: Karika 2, Tomka 2, Kusý 2, Osuský , Gálik, Dubovský
 

zdroj: D. Dubovský - tréner U17, R. Dorňák - tréner U19