Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 18. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
18. kolo (11. 3. 2017) : FC Petržalka Akadémia - Spartak Myjava 0:11 (0:5) 

Mladší dorast U17 :
18. kolo (11. 3. 2017) : FC Petržalka Akadémia - Spartak Myjava 1:3 (0:3)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

FC Petržalka Akadémia - Spartak Myjava 0:11 (0:5)

Zostava Myjavy: Hodál, Tomašech (71' Zmeko), Prokaj, Hornáček, Šarudi (63' Čerešňa), Hegyi, Tomka (76' Vyskoč), Dvorák, Brezina (72' Predmeský), Matušica /C/, Kňažek.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Do prvého zápasu jarnej časti sme nastúpili s cieľom získať tri body a udržať si náskok na čele tabuľky. Úvod zápasu bol pod našou kontrolou a vysokým napádaním sme domácim nedovoľovali založiť útok. Neskôr sme sa ale zatiahli a nechali súpera hrať na našej polovici. Do šance sme ho ale nepustili a od 25. minúty sme začali produkovať spôsob hry, ktorý bol súčasťou taktického plánu. Presné kombinácie, hra po krídlach, zabiehanie za obranu, série narážačiek, úspešné štandardné situácie a radosť z futbalu - to boli hlavné znaky. Výsledkom toho bolo 5 gólov za 22 minút. Tento fakt súpera rozleptal a my sme mohli v druhom polčase pokračovať v kvalitnom výkone.

S narastajúcim skóre sme maximálne využili možnosti striedania a urobili sme zmeny vo všetkých formáciách. Naši strelci v druhom polčase okrem ďalších 6-ich gólov veľa šancí nepremenili. Víťazstvo je celkom zaslúžené a pre úvod sezóny dôležité, pretože v závere prípravy nám odpadli 2 prípravné zápasy a obávali sme sa nerozohratosti.

Musíme ešte popracovať na väčšej zapojenosti krajných obrancov v ofenzívnej fáze a na vyššej efektivite v zakončení.

Góly Myjavy: 26' a 30' Šarudi, 33' , 50' , 58' , 66' , 76' a 82' Dvorák, 36' Hornáček, 45' Tomka, 74' Čerešňa

MLADŠÍ DORAST U17 :

FC Petržalka Akadémia - Spartak Myjava 1:3 (0:3)

Zostava Myjavy: Samul, Šturdík, Pszota (66' Nálepa), Boor (34' Závodný), Dubovský (78' Buzay), Karika, Kunka, Allina, Kodaj, Osuský, Kusý /C/.

Zhodnotenie zápasu trénerom :

V prvom kole odvetnej časti sme na peknom novo vybudovanom štadióne narazili na súpera, ktorý bol v tabuľke hneď za nami na druhej priečke. Oproti jeseni sme do jarnej časti nastupovali s pozmeneným kádrom, keď nám z rôznych príčin chýbalo až sedem hráčov. Do zápasu sme išli s cieľom získať tri body a odskočiť súperovi v tabuľke.

Od začiatku sme sa snažili pritlačiť domácich a čo najskôr skórovať. To sa nám aj podarilo, keď už v 4. minúte vsietil vedúci gól Karika. V 11. minúte po výborne zahratom rýchlom protiútoku strelil druhý gól po prihrávke Kusého opäť Karika. Potom sa hra vyrovnala, no domácich sme k vážnejšiemu zakončeniu nepustili. Naopak tretí gól streli Kusý, keď využil výbornú prihrávku za obranu domácich od Osuského. Niekoľko výborných príležitostí sme už do gólového zakončenia nedotiahli, no i tak sme boli s hrou i výsledkom v prvom polčase spokojní.

Hneď na začiatku druhého sme inkasovali po nedorozumení nášho brankára s obranou a domáci znížili na rozdiel dvoch gólov. Domáci ožili a snažili sa o kontaktný gól, no naša defenzívna činnosť pracovala spoľahlivo. Naopak príležitosti na skórovanie sme si vytvárali my, keď najmä šance Nálepu, Kariku, Dubovského a Šturdíka volali po góle. Umnou hrou sme si víťazstvo ustrážili a pripísali si do tabuľky ďalšie body.

V dobrom zápase si zaslúžia chlapci pochvalu, keď predviedli kvalitný výkon.

Góly Myjavy: 4' a 11' Karika, 36' Kusý