28. kolo (17. 5. 2017) : Inter Bratislava - Spartak Myjava 1:2 (0:2)

28. kolo (17. 5. 2017) : Inter Bratislava - Spartak Myjava 2:3 (0:1)

Inter Bratislava - Spartak Myjava 1:2 (0:2)

Zostava Myjavy: Samul - Matušica, Kočica, Hegyi, Kňažek - Tomašech, Prokaj - Hornáček (Čerešňa), Šarudi, Vyskoč (Zmeko) - Dvorák (Lipka)

V preplnenom programe v závere sezóny sme narazili v tomto kole na ďalšie mužstvo zo špičky tabuľky. Na rozdiel od Pov. Bystrice chceli domáci hrať kvalitný futbal a hrali otvorenú partiu. Nám vyšiel úvod zápasu, keď Dvorák v 6. a následne v 7. minúte poslal naše mužstvo do dvojgólového vedenia. Domáci boli silní v kombinácii, ale čistú gólovú situáciu si vypracovali len jednu. Naopak, my sme pokračovali v rýchlych protiútokoch a v účinnom presingu. Výsledkom toho boli ďalšie 4 čisté gólové príležitosti, ale vždy nás vychytal domáci brankár. V druhom polčase mal zápas rovnaký priebeh. Opäť sme sa dostali do 4 vyložených príležitostí, ale domáci brankár bol vždy v správnom postavení a zneškodnil šance Dvorákovi, Čerešňovi aj Vyskočovi. Namiesto 0:5 prišiel trest a domáci strelou zdiaľky znížili na kontaktných 1:2. Krátko na to rozhodca venoval domácim penaltu, ktorú ale Samul zneškodnil. V hektickom závere Inter otvoril hru v snahe vyrovnať a my sme podnikali smrtiace brejky. Gól ale už ani na jednej strane nepadol. Naše víťazstvo je zaslúžené a figurujeme aj po tomto kole s rovnakým počtom bodov na čele tabuľky so Skalicou.

Góly Myjavy: Dvorák 2.

Inter Bratislava - Spartak Myjava 2:3 (0:1)

Zostava Myjavy: Hučko - Pszota, Šturdík, Kodaj, Dubovský - Kusý (Buzay), Allina, Brezina (Repta), Tomka (Závodný) - Liška (Gálik), Karika

Zápas dvoch vedúcich mužstiev sa odohral za teplého počasia na umelej tráve v Stupave. Do zápasu sme išli s cieľom získať tri body a odpútať sa v tabuľke od súpera na rozdiel štyroch bodov. Od začiatku sme chceli vytvoriť na domácich tlak aktívnym celoplošným pressingom, čo sa nám aj podarilo. Domácich sme zaskočili našou hrou a hneď v prvých minútach sme si vytvorili niekoľko výborných príležitostí na skórovanie. Podarilo sa nám streliť aj úvodný gól, no postranný rozhodca odmával ofsajd, ktorý videl z prítomných na štadióne asi len on!! I tak sme sa dostali do vedenia, keď peknú prihrávku Kusého premenil vo vedúci gól Karika. Po góle sme si vytvorili ešte niekoľko dobých príležitostí / Liška, Tomka, Karika, Kusý /, no výborne chytajúceho domáceho brankára sme do polčasu už neprekonali. V závere polčasu sa hra vyrovnala, domáci si vytvorili dve príležitosti na skórovanie, no pri ich zakončení sme mali šťastie. Druhý polčas sme pokračovali vo výbornom výkone, domácich sme opäť dostali pod tlak, výsledkom čoho boli góly Allinu a Kusého z pokutového kopu po faule na prenikajúceho Kariku. V týchto momentoch boli domáci bezradní, hra sa väčšinou odvíjala na ich polovici. Snažili sme sa zvýšiť vedenie, no zakončenie bolo z našej strany žalostné, čo sa nám takmer vypomstilo v závere zápasu. Najmä príležitosti Lišku, Tomku, Kariku a Reptu mali skončiť gólom. V samom závere sme inkasovali dva zbytočné góly, no víťazstvo sme už udržali. V nadpriemernom zápase treba pochváliť našich chlapcov, keď predviedli jeden z najlepších výkonov v jarnej časti súťaže.

Góly Myjavy: Karika, Allina, Kusý.