29. kolo (21. 5. 2017) : Spartak Myjava - Púchov 1:1 (1:1)

29. kolo (21. 5. 2017) : Spartak Myjava - Púchov 5:1 (3:1)

Spartak Myjava - Púchov 1:1 (1:1)

Zostava Myjavy: Samul - Matušica, Brezina, Hegyi, Kňažek - Tomašech, Prokaj - Hornáček, Šarudi, Vyskoč (Zmeko) - Dvorák

Po výbornom výkone na Interi sme doma najmä v prvom polčase prepadli. Chýbalo nasadenie, agresivita, presnosť a pohyb. Dosiahli sme rýchly gól po štandardke Šarudiho a zakončení Hegyiho a o pár minút neskôr bolo po strate lopty na súperovej polovici ihriska a následnom pomalom návrate vyrovnané po tečovanej strele spred „16-tky“. Od stavu 1:1 sme boli pasívni, súperovi tento stav vyhovoval a preto držal loptu čo najdlhšie v strede ihriska.

Po polčasovej prestávke a dôraznom pohovore s hráčmi sa hra zlepšila. Zvýšili sme dôraz a vytvorili sme si trvalú územnú prevahu, ale šance Dvoráka, Čerešňu a niektoré ďalšie sa gólom neskončili buď našou nepresnosťou alebo výbornými zákrokmi hosťujúceho brankára. Súper po našom tlaku prechádzal do smrtiacich kontier a tiež sa dostával do výhodných streleckých pozícií, ale naši obrancovia často na poslednú chvíľu šance zmarili. Pretože ani záverečný tlak rozhodujúci gól nepriniesol, ostal na ukazovateli stav zo siedmej minúty. Za stratu dvoch bodov si môžeme sami za prehajdákaný prvý polčas.

Gól Myjavy: Hegyi.

Spartak Myjava - Púchov 5:1 (3:1)

Zostava Myjavy: Hučko - Osuský (Pszota), Bóor, Kodaj, Dubovský - Kusý (Buzay), Allina, Kunka (Gálik), Závodný - Liška, Karika (Nálepa)

V nahustenom programe sme privítali na hlavnej trávnatej ploche mužstvo z konca tabuľky. V zápase sme dali príležitosť aj hráčom, ktorí toho menej odohrali, aby sme rozložili záťaž medzi viacerých hráčov. Od začiatku sme diktovali tempo hry, výsledkom čoho bolo víťazstvo rozdielom triedy. Hostia sa snažili, no my sme zápas rozhodli už v prvom polčase. V priemernom zápase sme si pripísali do tabuľky ďalšie tri body a upevnili si vedúce postavenie.

Góly Myjavy: Kunka, Liška, Karika, Allina, Kusý.