Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 29. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
29. kolo (27. 5. 2017) : Domino Bratislava - Spartak Myjava 5:1 (2:1) 

Mladší dorast U17 :
29. kolo (27. 5. 2017) : Domino Bratislava - Spartak Myjava 0:1 (0:1)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

Domino Bratislava - Spartak Myjava 5:1 (2:1)

Zostava Myjavy: Smetana - Koníček, Matušica, Hegyi, Kňažek - Tomašech, Prokaj (Lipka) - Čerešňa, Šarudi, Vyskoč (Latiphy, Zmeko) - Dvorák

Zhodnotenie zápasu trénerom :

     S predposledným mužstvom hrajúcim o záchranu sme sa nevyrovnali s ich nasadením, vôlou a túžbou vyhrať. Naši hráči napriek ôsmim absenciám / zranenia, choroby / podali planý výkon bez snahy, radosti z hry a bez emócií. Napriek tomu, že sme sa dostali do vedenia, súper nás prevalcoval. Hráči z lavičky nezapadli do mužstva a ukázalo sa, prečo boli doteraz náhradníkmi a zopár hráčov zo základu sa prezentovalo útlmom a poklesom formy. Naviac nám po zápase pribudli ďalšie zranenia / Hegyi, Čerešňa /, a tak je zostava pre ďalší zápas otázna. Výsledok napriek rozdielu 15-tich priečok v tabuľke je zaslúžený a pre náš klub potupný.

Gól Myjavy: Dvorák.

MLADŠÍ DORAST U17 :

Domino Bratslava - Spartak Myjava 0:1 (0:1)

Zostava Myjavy: Samul - Kodaj, Bóor, Šturdík, Pszota (Závodný) - Kusý, Allina, Kunka, Dubovský - Liška (Nálepa), Gálik (Buzay)

Zhodnotenie zápasu trénerom :

     Úvod zápasu sa niesol vo vysokom tempe a nasadení, pričom obe družstvá chceli streliť rýchly úvodný gól. Už v druhej minúte sme mali čistú gólovú príležitosť, keď Dubovský nacentroval loptu na zadnú tyč a Kusý z voleja tesne minul bránu súpera. V tejto fáze zápasu sa hra prelínala na obe strany ihriska, pričom si súper postupne vytváral miernu hernú prevahu. My sme sa po zisku lopty snažili o rýchle protiútoky, ktoré však vo väčšine prípadov skončili ofsajdovým postavením našich hráčov. V 23. min. nám však jeden rýchly protiútok vyšiel, keď Kusý bežal sám na brankára hostí. Lobom ho ešte neprekonal, ale po následnej dorážke Dubovského sme strelili úvodný gól - 0:1. Po strelenom góle súper zvýšil aktivitu a začal sa tlačiť nakopávanými loptami pred našu bránu. Nebezpečné boli najmä štandardné situácie (rohy, priame kopy), ktoré nám robili problémy. Tento tlak súpera sme ustáli a skóre zápasu sa do konca polčasu už nezmenilo.

     Druhý polčas sme začali aktívnejšie s cieľom streliť upokojujúci druhý gól a vypracovali sme si niekoľko príležitostí. V 55. min. po peknej krídelnej akcii Kusý – Šturdík nacentroval Šturdík na osamoteného Allinu, ktorého však brankár hostí v 100%-tnej príležitosti a následnej drážke Gálika vychytal. V ďalšej príležitosti v 65. min. stroskotal v samostatnom nájazde Gálik na domácom brankárovi. Celý druhý polčas sme už hru mali pod kontrolou a súpera sme už do žiadnej gólovej príležitosti nepustili. Vzhľadom na celkový priebeh zápasu je naše víťazstvo, aj keď sa nerodilo ľahko, zaslúžené.
   

Gól Myjavy: Dubovský.