Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 1. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
1. kolo (12. 8. 2017) : Spartak Myjava - Devínska Nová Ves 4:0 (2:0) 

Mladší dorast U17 :
1. kolo (12. 8. 2017) : Spartak Myjava - Devínska Nová Ves 3:0 (2:0)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

Spartak Myjava - Devínska Nová Ves 4:0 (2:0)

Zostava Myjavy: Dedík - Kodaj, Brezina, Predmeský, Dubovský - Kusý (Mandač), Tomašech, Boor, Pszota (Zmeko) - Vrajko (Allina), Gálik

Zhodnotenie zápasu trénerom :

     V úvodnom kole sme privítali nováčika súťaže Lokomotívu Devínsku Novú Ves. V slušnom zápase s ambicióznym súperom sme mali v úvode zápasu prevahu, počas ktorej sme si vypracovali gólovú príležitosť, ktorú v 5. min. s prehľadom premenil Kusý – 1:0. Po góle sme mali naďalej optickú prevahu, ale bohužiaľ vlastnou nepresnosťou v predfinálnej a finálnej fáze sme akcie nedotiahli do gólového efektu. Zápas mal typické znaky úvodného kola, robili sme viac nevynútených chýb a často sme ľahko strácali lopty. Chyby sa snažil využiť snaživý nováčik, ale v dvoch prípadoch to bolo bez gólového efektu. Naša hra naberala obrátky a fazónu od 35. min., keď sme spresnili a zrýchlili hru a súpera viac pritlačili. Výsledkom bol náš druhý gól, ktorého autorom bol v 42. min. Vrajko - 2:0.

     Druhý polčas bol z našej strany oveľa kvalitnejší, čoho výsledkom bola herná prevaha a z toho prameniace šance. Tretí gól sme strelili priamo z rohového kopu v 55. min., keď výborne loptu zatočil do brány Predmeský a s prispením brankára hostí lopta skončila v sieti – 3:0. Od tohto momentu sme na ihrisku dominovali. Súperovi nemožno uprieť snahu, snažil sa hrať futbal, ale na ihrisku sa prejavila naša väčšia skúsenosť a herná kvalita. Napriek viacerým gólovým príležitostiam (Vrajko, Gálik, Kusý, Zmeko ...) sme využili už len jednu, keď v 61. min. na dvakrát zakončoval Boor – 4:0.

     Hráči podali dobrý výkon. Síce sme sa pomalšie rozbiehali, ale napokon bola na konci zápasu spokojnosť. V našej hre stále badať abseciu kľúčových hráčov Horniačeka, Tomku, Latiphyho, Koníčka, na ktorých uzdravenie a príchod sa tešíme, čím stúpne sila, kvalita a konkurencia v našom tíme.
 

Góly Myjavy: Kusý, Vrajko, Predmeský, Boor.

MLADŠÍ DORAST U17 :

Spartak Myjava - Devínska Nová Ves 3:0 (2:0)

Zostava Myjavy: Hučko - Repta, Šturdík, Nálepa, Osuský (Benda) - Cintula (Kováč), Jankových (Fedoráš), Kunka, Závodný (Buzay) - Kosík (Kavický), Karika (Kolník)

Zhodnotenie zápasu trénerom :

     V prvom kole na hlavnej trávnatej ploche sme privítali nováčika súťaže. Hostia sa predstavili ako mužstvo s dobrou organizáciou hry, nováčikovskou bojovnosťou a dobrým pohybom. My sme išli do zápasu s cieľom nadviazať na kvalitné výkony z prípravy a do súťaže vstúpiť víťazstvom. Úvod bol z našej strany trochu nervózny, no postupne sme sa dostali do tempa a vytvárali si príležitosti na zakončenie. Skóre zápasu otvoril Karika po štandardnej situácií, keď už pred tým sme zahodili zopár dobrých šancí na skórovanie / Kosík, Závodný, Cintula /. Druhý gól pridal z pokutového kopu opäť faulovaný Karika.

     V druhom polčase sme od začiatku hostí pritlačili, výsledkom čoho bolo opäť niekoľko sľubných príležitostí na strelenie gólu / Repta, Osuský, Kováč, Kosík /. Nakoniec sa nám podarilo skórovať i tretíkrát a opäť bol úspešným strelcom výborne hrajúci Karika. Zápas sme vyhrali zaslúžene, keď sme boli lepším mužstvom, hostia nás výraznejšie neohrozili. Naopak, skóre mohlo byť v náš prospech i výraznejšie.

Góly Myjavy: Karika 3.