1. kolo (20. 8. 2017) : Karlova Ves - Spartak Myjava 1:1 (0:0)

1. kolo (20. 8. 2017) : Karlova Ves - Spartak Myjava 1:1 (0:1)

Karlova Ves - Spartak Myjava 1:1 (0:0)

Zostava Myjavy: Dedík - Kodaj, Brezina, Predmeský (Gálik), Dubovský (Mandač) - Kusý (Pszota), Tomašech, Boor, Zmeko - Vrajko, Allina (Tomka)

V zápase v Bratislave sme s Karlovou Vsou odohrali na nekvalitnom ihrisku z našej strany dva rozdielne polčasy. V prvom sme hrali nepresne, nedôrazne, chýbal pohyb bez lopty. U hráčov absentovala väčšia snaha, nasadenie, emócie a hlavne srdiečko, bez ktorého sa futbal jednoducho hrať nedá. Súper mal mierne navrch hlavne v dôraze v osobných súbojoch a pohybe. Napriek tomu sme to boli my, ktorí sme mohli ísť pred odchodom do šatní do vedenie, keď po rohovom kope Kusého mal veľkú šancu Brezina, ale domáci brankár ho v 100%-tnej šanci vychytal. V prestávke sme hráčom dôrazne dohovorili, čo sa prejavilo v zvýšenej aktivite a zlepšenom pohybe od úvodu 2. polčasu. Boli sme aktívnejší, domáci však dobre zahrali štandardnú situáciu a po našej neskorej reakcii išli v 57. min. do vedenia – 1:0. Po inkasovanom góle, striedaniach a zmene herného systému sme boli lepším družstvom. Naša aktivita a snaha o vyrovnanie priniesla ovocie v podobe vyrovnávajúceho gólu Tomašecha v 81. min.- 1:1. Po góle sme pokračovali v tlaku a zápas sme mohli otočiť vo svoj prospech, ale samostatný nájazd Tomku v poslednej chvíli zmaril domáci obranca. Vzhľadom na priebeh zápasu je remíza spravodlivá.

Gól Myjavy: Tomašech

Karlova Ves - Spartak Myjava 1:1 (0:1)

Zostava Myjavy: Samul - Osuský, Šturdík, Nálepa, Závodný - Repta (Kolník), Kosík (Jankových), Kunka (Fedoráš), Adásek (Kováč) - Liška, Karika

Zápas sa odohral na nekvalitnej trávnatej ploche. Do zápasu sme išli s cieľom predviesť kvalitný výkon a pripísať si tri body. Od začiatku sme sa pustili do súpera a už v druhej minúte sme si vytvorili dve šance na skórovanie / Karika, Repta /. Domácich sme zaskočili našou útočnou hrou, vytvárali si príležitosti na skórovanie, no z množstva šancí / Karika, Liška, Kosík, Kunka / sme využili iba jednu, keď výbornú prihrávku od Kariku za obranu domácich využil Repta. Celý prvý polčas sme boli lepším mužstvom, diktovali sme tempo hry, držali loptu a výborne kombinovali. Druhý polčas už bol vyrovnanejší, obe mužstvá sa snažili hrať futbal a tak sa bolo načo pozerať. My sme si opäť vytvorili niekoľko zaujímavých príležitostí na skórovanie / Karika, Liška, Jankových, Kováč /, no domáci brankár i s dávkou šťastia chytal výborne. Paradoxne, vyrovnávajúci gól sme inkasovali v čase nášho zvyšujúceho sa tlaku, keď sme zahrávali rohový kop, domáci po rýchlom prechode do útoku a našom zlom a netaktickom bránení troch defenzívnych hráčoch domáceho útočníka v strede ihriska. V závere sme sa snažili o vsietenie víťazného gólu, no i napriek dobrým príležitostiam sa nám skórovať nepodarilo. Je to škoda, pretože sme boli po celý zápas lepším mužstvom, no doplatili sme na slabé zakončenie. Domáci ohrozili našu bránu za celý zápas iba dvakrát! Za predvedenú hru si mužstvo zaslúži pochvalu, no treba popracovať na koncovke.

Gól Myjavy: Repta