16. kolo (29. 8. 2017) : Spartak Myjava - Považská Bystrica 5:1 (1:1)

16. kolo (29. 8. 2017) : Spartak Myjava - Považská Bystrica 6:0 (5:0)

Spartak Myjava - Považská Bystrica 5:1 (1:1)

Zostava Myjavy: Dedík - Latiphy, Kodaj, Predmeský (Mandač), Dubovský - Kusý, Tomašech, Brezina, Tomka - Vrajko, Zmeko (Pszota)

Zápas s húževnatým súperom sme nezačali optimálne, náš rozbeh bol pomalý, chýbal nám dôraz v osobných súbojoch a u viacerých hráčov väčšia sebadôvera. Našej hre chýbala medzihra a hlavne presnosť. Veľmi sa prejavila absencia viacerých hráčov, ktorí dávajú našej hre kvalitu ( Gálik, Boor, Koníček, Hornáček ) a ďalší nastúpili po zranení a potrebujú ešte doladiť formu. Logickým vyústením tejto situácie bol vedúci gól hostí, ktorí sa tečovanou strelou ujali v 21. min. vedenia – 0:1. Opäť nás naštartoval až inkasovaný gól a zapli sme na vyššie obrátky. Naša aktivita sa vyplatila a v 27. min. pohotovo po výbornom prebratí a presnom zakončení vyrovnával Vrajko - 1:1. Gólovej situácii predchádzal dôrazný presing a kvalitná finálna prihrávka Zmeka. V podobnej situácii ako Vrajko sa ocitol Zmeko, ale zakončoval z prvej, aj keď si mohol ešte streleckú pozíciu vylepšiť. Hostia hrozili najmä po rýchlych protiútokoch a zo štandrdných situácií, keď využívali naše chyby v defenzíve. Keďže sa do polčasu neujala ani strela Kusého (skončila na brvne), ani zakončenie Vrajka (tesne vedľa brány) po výbornej prihrávke Tomku, tak sme do šatní odchádzali za stavu 1:1.

Vrajko si všetko vynahradil v druhom polčase, keď nás v 61. min. po centri Kusého exportnou strelou poslal do vedenia - 2:1. Aj po góle sme pokračovali v aktivite, ale museli sme byť stále pozorní pri útokoch hostí. Kvalita zápasu gradovala a určite bola zaujímavejšia ako v 1. polčase. Definitívny zlom v zápase priniesol striedajúci Pszota a svojím individuálnym prienikom a presnou strelou v 81. min. zvýšil na 3:1. Záver zápasu sme zvládli výborne a pridali sme ešte dva góly. Najprv Vrajko strelil svoj tretí gól v zápase - 4:1. Na konečných 5:1 uzavrel Tomka. Naše víťazstvo je zaslúžené, aj keď pre hostí možno kruté. Zápas nám však odhalil aj nedostatky, na ktorých odstránení budeme pracovať.

Góly Myjavy: Vrajko 3, Pszota, Tomka

Spartak Myjava - Považská Bystrica 6:0 (5:0)

Zostava Myjavy: Samul - Osuský, Šturdík, Kolník, Závodný (Benda) - Repta (Cintula), Kosík (Jankových), Kunka (Fedoráš), Adásek (Kavický) - Liška, Karika (Buzay)

V predohrávke 16.kola sme na hlavnej trávnatej ploche privítali súpera, s ktorým sme chceli bodovať naplno a predviesť kvalitný výkon. Zámer bol od začiatku súpera pritlačiť a čo najskôr skórovať. Úvod bol z našej strany výborný a všetko, čo sme si pred zápasom povedali sa nám podarilo splniť. Už v druhej minúte sme skórovali zásluhou Závodného, o minútu strelil druhý gól zápasu Karika. O ďalšiu minútu mohol skórovať Kosík, no jeho zakončenie skončilo na konštrukcii brány a vzápätí mal na nohe tretí gól Liška. Gól sa nám podarilo streliť po dobre zahratej štandardnej situácií, no pre ofsajd ho hlavný rozhodca neuznal. Hostia boli zaskočení a zmohli sa len na bránenie a odkopávanie. Tretí gól pridal Liška po technickej strele spoza šestnástky. Potom sa pohral s obranou hostí Karika a zvýšil naše vedenie. Polčasový výsledok uzavrel Liška po krásnej individuálnej akcii Kariku. Prvý polčas sme na ihrisku excelovali, hrali sme s chuťou, výborne kombinovali, boli v pohybe a predviedli oku lahodiaci futbal.

Druhý polčas už z našej strany nebol taký kvalitný ako prvý, no aj tak sme súpera tlačili, dostávali sa do zakončenia. Na rozdiel šiestich gólov zvýšil výborne hrajúci Karika. Po tomto góle sme aj zásluhou prestriedania niektorých kľúčových hráčov poľavili, no i tak sme predviedli v zápase kvalitný výkon. Výsledok zápasu mohol byť aj dvojciferný, no niekoľko výborných príležitostí sme nedotiahli do gólového efektu / Cintula, Jankových, Repta, Liška, Osuský, Adásek, Kavický /. Pochvala pre celé mužstvo za prístup a za predvedený výkon.

Góly Myjavy: Karika 3, Liška 2, Závodný