10. kolo (14. 10. 2017) : FK Lokomotíva Trnava - Spartak Myjava 3:1 (1:0)

10. kolo (14. 10. 2017) : FK Lokomotíva Trnava - Spartak Myjava 1:0 (1:0)

FK Lokomotíva Trnava - Spartak Myjava 3:1 (1:0)

Zostava Myjavy: Dedík, Karika, Tomka, Boor, Tomašech /C/, Gálik, Dubovský (68' Vrajko), Koníček, Zmeko (82' Pszota), Kusý, Brezina.

Zápas v Trnave nám herne aj výsledkovo nevyšiel. Od úvodných minút na nás domáci vybehli a aj keď sme na to hráčov pripravovali, ich dôraz nám robil veľké problémy. Svoju aktivitu aj využili a v prvom polčase nám strelili po chybe v defenzíve gól. My sme mali v dvoch prípadoch dobre rozbehnuté akcie, ale finálna fáza nám robila problémy.

Do druhého polčasu sme vstúpili aktívne a hneď v úvode sme mali obrovskú šancu, na konci ktorej bol Tomka. Dôsledným pressingom získal loptu v súboji s brankárom, postupoval sám do brány, kde však trafil na čiare a pri tyči stojaceho domáceho hráča. Ako sa ukázalo, bol to rozhodujúci okamih zápasu, pretože po našich dvoch zaváhaniach Dedíka a Koníčka sme inkasovali dva lacné góly. Síce sme vzápätí znížili Vrajkom na 3:1, na obrat to ale nestačilo.

Domáci vyhrali zaslúžene, pretože boli hlavne v prvom polčase aktívnejší a dokázali využiť naše chyby.

Gól Myjavy: 71' Vrajko

FK Lokomotíva Trnava - Spartak Myjava 1:0 (1:0)

Zostava Myjavy: Samul, Benda (61' Pavlovič), Buzay (41' Jankových), Šturdík /C/, Osuský, Repta, Kováč (54' Závodný), Nálepa, Fedoráš, Kosík, Adásek (51' Cintula).

Zápas s druhým mužstvom tabuľky sa odohral na trávnatej ploche. V pozmenenej zostave sme odohrali s domácimi vyrovnaný zápas. Do zápasu sme išli s cieľom bodovať, vychádzať zo zabezpečenej obrany, prehusťovať stred ihriska a vyrážať do rýchlych protiútokov.

Prvý polčas bol vyrovnaný, domáci hrali jednoduchý futbal s nakopávanými loptami za našu obranu, kde sa snažili fyzicky lepšie stavaní hráči dostať nás pod tlak. My sme dobre bránili, držali loptu a snažili sa využívať krídelné priestory. Domáci sa ujali vedenia po rohovom kope, keď náš hráč Buzay zle bránil hráča domácich a ten z hranice troch metrov otvoril skóre zápasu. To nás akoby nakoplo a domácich sme pritlačili, no bez gólového efektu.

Do druhého polčasu sme nastúpili s cieľom vyrovnať, domácich sme dostali pod tlak, no zakončenie bolo z našej strany slabšie. Domáci našim hráčom nestíhali, snažili sa hru kúskovať, často nás faulovali a ich niektoré zákroky na našich chlapcov boli až zákerné, čo im rozhodcovia tolerovali. V závere sa viac nehralo ako hralo. Domáci hráči rôznym zdržiavaním víťazstvo "ukopali" a my sme po dobrom výkone odchádzali z ihriska sklamaní.

Škoda nepremenených šancí (Kováč, Jankových, Šturdík, Nálepa), pretože dnes prehralo lepšie mužstvo!