12. kolo (28. 10. 2017) : Spartak Myjava - FC Baník Prievidza 5:0 (2:0)

12. kolo (28. 10. 2017) : Spartak Myjava - FC Baník Prievidza 8:0 (2:0)

Spartak Myjava - FC Baník Prievidza 5:0 (2:0)

Zostava Myjavy: Dedík (Smetana), Koníček, Brezina, Kodaj, Dubovský, Tomašech (Predmeský), Boor (Pszota), Kusý, Gálik (Vrajko), Tomka, Zmeko (Allina)

Zaslúžené a presvedčivé víťazstvo nad nepríjemným súperom z Prievidze. Od začiatku zápasu sme mali prevahu, boli sme lepším družstvom, ale v hernom prejave boli rezervy. Chýbala lepšia komunikácia medzi hráčmi a reakcia na dianie na ihrisku. Aj napriek tomu sme gólovo udreli, keď po peknej akcii po osi Brezina, Tomka, Tomašech posledne menovaný krásnou strelou spoza šestnástky otvoril skóre zápasu – 1:0. V 43. min. zakončil peknú akciu umiestnenou strelou k tyči Tomka – 2:0.

V 2. polčase sme svoj tlak ešte vystupňovali a aj gólovo vyjadrili. V 56. min. bol v správnom čase na správnom mieste Gálik a zvyšoval na 3:0. V 61. min. sa po akcii Kusého gólovo presadil Zmeko - 4:0. Naďalej sme hrali koncentrovane v defenzíve a aktívne v ofenzíve, čoho výsledkom boli ďalšie šance. V 79. min. mal posledné slovo v zápase Tomka, ktorý sa v závere jesene gólovo prebudil a uzavrel skóre zápasu na 5:0. Za víťazstvo si chlapci zaslúžia pochvalu. Hralo sa férovo, diváci mohli byť so zápasom spokojní.

Góly Myjavy: Tomka 2, Zmeko, Tomašech, Gálik

Spartak Myjava - FC Baník Prievidza 8:0 (2:0)

Zostava Myjavy: Samul, Osuský (Pavlovič), Šturdík, Nálepa, Benda (Buzay), Repta (Jankových), Kosík, Fedoráš (Kunka), Adásek (Závodný), Liška, Cintula (Kováč)

V zápase sme chceli nadviazať na dobré výkony z predchádzajúcich zápasov, čo sa nám aj podarilo. Hostia mali za sebou tiež výsledkovo úspešnú sériu a tak sme predpokladali ťažký zápas. V úvode sme sa trochu dlhšie rozbiehali, no postupne sme sa dostali do tempa a súpera sme prevýšili vo všetkých smeroch. Hostia ako tak držali krok s našimi hráčmi iba prvý polčas, v druhom polčase sme priam excelovali, keď náš brankár nemal ani jeden kontakt s loptou a hrozilo mu, že „prechladne“ !!! Výsledok mohol byť i dvojciferný, no niekoľko dobrých príležitostí sme ešte pozahadzovali. Spokojnosť s výsledkom, hrou i nasadením.

Góly Myjavy: Liška 3, Kováč 2, Fedoráš, Šturdík, Kunka

autori textu: S. Šturdík, D. Dubovský