Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 14. kolo

Spartak Myjava - ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
14. kolo (12. 11. 2017) : Spartak Myjava - Bánovce nad Bebravou 1:0 (0:0) 

Mladší dorast U17 :
14. kolo (12. 11. 2017) : Spartak Myjava - Bánovce nad Bebravou 6:0 (2:0)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

Spartak Myjava - Bánovce nad Bebravou 1:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Dedík, Koníček, Brezina, Kodaj, Dubovský, Tomašech (Pszota), Predmeský (Allina), Kusý (Latiphy), Gálik, Tomka, Vrajko (Zmeko)

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zaslúžené víťazstvo, ktoré sa nerodilo ľahko. Od úvodu sme boli aktívni a mali sme dominantné držanie lopty. Niečo tomu však chýbalo. Bol to väčší dôraz na polovici súpera, hlavne v súperovej šestnástke a väčšia kreativita. Súper sa zameral na defenzívu a ojedinele sa dostával pred našu bránu. My sme si síce vytvorili šance, ale nedokázali sme ich využiť. V druhom polčase sa obraz hry nezmenil, naďalej sme pokračovali v ofenzíve a ešte častejšie sme ohrozovali bránu hostí. Šance Zmeka, Kusého, Brezinu sme však nedokázali využiť. Dnešný zápas bol však o trpezlivom dobýjaní brány hostí. Naša trpezlivosť sa nám vyplatila v 75. min., keď sa konečne presadil Tomka a dostal nás do vedenia. Bolo to pre nás vykúpenie a zároveň zaslúžené vedenie, ktoré bolo logickým vyústením našej ofenzívnej hry. Aj keď sme sa dnes na víťazstvo narobili, bolo úplne zaslúžené a malo byť určite výraznejšie.  

Góly Myjavy: Tomka

MLADŠÍ DORAST U17 :

Spartak Myjava - Bánovce nad Bebravou 6:0 (2:0)

Zostava Myjavy: Vdoviak, Kavický (Kováč), Šturdík, Nálepa, Osuský (Benda), Repta (Buzay), Fedoráš (Adásek), Kunka, Jankových, Liška, Cintula

Zhodnotenie zápasu trénerom :

V poslednom domácom zápase jesennej časti sme privítali súpera zo spodných priečok tabuľky. Zámer bol jasný, čo najskôr streliť úvodný gól a zlomiť odpor súpera. To sa nám podarilo i keď hostia v úvode nastrelili konštrukciu našej brány. To bolo všetko, čo súper v prvom polčase predviedol. Celoplošným presingom sme súpera dostali pod sústavný tlak a vytvárali si príležitosti na skórovanie / Liška, Repta, Jankových, Nálepa, Šturdík, Kunka /. Druhý gól sa nám podarilo vsietiť až v závere polčasu. V druhom polčase bola naša prevaha ešte výraznejšia ako v prvom a bolo len otázkou výšky skóre, akým zápas v náš prospech skončí. Pre hostí je výsledok ešte prijateľný, pretože niekoľko výborných príležitostí sme nepremenili. Strelecky „zasvietil“ Cintula, autor štyroch gólov. Okrem neho si za predvedenú hru zaslúžia pochvalu všetci naši hráči.      

Góly Myjavy: Cintula 4, Liška, Kunka

 

autor textu: S. Šturdík, D. Dubovský