Prípravný zápas (17. 2. 2018) : Prostějov - Spartak Myjava 2:2 (1:0)

Prípravný zápas (17. 2. 2018) : Prostějov - Spartak Myjava 5:3 (2:1)

Prostějov - Spartak Myjava 2:2 (1:0)

Zostava Myjavy: Dedík, Dubovský, Brezina, Kodaj, Pszota, Tomašech, Šarudi, Tomka, Gálik, Kusý, Zmeko. Striedali: Smetana, Allina, Mandač, Matušica, Šarudi.

Zhodnotenie zápasu trénerom:

Vo výbornom zápase s ďalším súperom z ČR sme nedokázali zvíťaziť len preto, že sme nedokázali premeniť gólové príležitosti. Zápas sa hral na rozmerovo malej umelej tráve, čo spôsobovalo viac osobných súbojov a občas aj tvrdšiu hru. Napriek menšiemu ihrisku sme boli svedkami rýchleho a kombinačného futbalu. Boli sme družstvo s lepším držaním lopty, dokázali sme sa dostať do finálnej fázy, kde sme však zlyhali. Preto trestal súper, ktorý sa kolmou prihrávkou za obranu a presným zakončením dostal do vedenia v 19. min. Okrem gólu boli domáci nebezpeční prechodom do ofenzívy vďaka rýchlemu krídelnému hráčovi. Napriek inkasovanému gólu sme hrali aktívne, prevažne na súperovej polovici.

V druhom polčase sme zmenili herný systém. Zvolili sme hru na troch obrancov so zaradením ďalšieho ofenzívneho hráča do zostavy. Prejavilo sa to na ihrisku zvýšenou hernou a kondičnou dominanciou. Výsledkom bol zaslúžený vyrovnávajúci gól, ktorý si výborným pressingom pripravil Gálik v 61. min. - 1:1. Aj napriek našej aktivite to boli opäť domáci, ktorí išli do vedenia v 69 min. po jedenástke - 2:1. Nevzdávali sme sa a snažili sme sa o vyrovnanie, čo sa nám podarilo v 84. min., keď po faule na Tomku premenil pokutový kop Tomašech - 2:2. Odohrali sme kvalitný zápas s dôrazným súperom.

Góly Myjavy: Gálik, Tomašech

Prostějov - Spartak Myjava 5:3 (2:1)

Zostava Myjavy: Samul, Benda, Kolník, Osuský, Repta, Jankových, Kunka, Kosík, Adásek, Kováč, Cintula. Striedali: Hučko, Kročian, Liška, Pavlovič.

Do zápasu s kvalitným súperom sme vstupovali v oklieštenej zostave, keď nám z rôznych príčin chýbalo viac hráčov. Úvod zápasu patril nám, keď sme domácich zaskočili našou aktívnou hrou a výborným pohybom. Prvú príležitosť mal po štandardnej situácií Kunka, no hlavou netrafil odkrytú bránu a zakončenie Cintulu tesne minulo bránu domácich. V 20. minúte musel pre zranenie odstúpiť z hry náš Kosík, čo negatívne ovplyvnilo našich hráčov. Zrazu nám viazla kombinácia, kazili sme jednoduché prihrávky a začali sme v defenzívnej činnosti robiť chyby. Domáci hru vyrovnali a dokázali nám do polčasu vsietiť dva góly. Za nás odpovedal gólom Cintula.

Druhý polčas sme začali zle, keď hneď v úvode domáci zvýšili svoje vedenie. Po chybe domácej obrany Liška znížil, no hneď po rozohrávke sme opäť inkasovali. V týchto momentoch boli domáci lepším mužstvom, držali loptu častejšie a dostávali sa do zakončenia. V závere sme inkasovali po ďalších chybách i piaty gól. Po dobre zahratej štndrdnej situácií upravil výsledok náš Liška. V tomto zápase sme pohoreli v defenzívnej činnosti, keď naši niektorí hráči podali podpriemerné výkony a svoj deň nemali ani naši brankári.

Góly Myjavy: Liška 2, Cintula

autor textu: S. Šturdík, D. Dubovský