Prípravný zápas (4. 3. 2018) : Slovácko - Spartak Myjava 0:1 (0:1)

Prípravný zápas (4. 3. 2018) : Slovácko - Spartak Myjava 3:1 (1:1)

Slovácko - Spartak Myjava 0:1 (0:1)

Zostava Myjavy: Dedík, Dubovský, Brezina, Šturdík, Kodaj, Boor, Tomašech, Gálik, Tomka, Šarudi, Zmeko. Striedali: Allina, Zelenák, Pszota, Smetana, Matušica.

Zhodnotenie zápasu trénerom:

V najlepšom zápase s najkvalitnejším súperom celého prípravného obdobia sme od začiatku videli svižný futbal. Hralo sa v tempe, domáci mali veľmi dobré držanie lopty, hrali dôrazne, na čo sme museli zareagovať. V domácom družstve vynikal pravý krajný obranca, cez ktorého išla väčšina akcií. Viackrát sa dostal až k našej šestnástke, resp. ponúkol finálnu prihrávku. My sme však hrali pozorne a centrované lopty smerujúce pred našu bránu sme dokázali odvrátiť. V 13. min. sme dôrazným atakom na vlastnej polovici získali loptu a po osi Gálik – Šarudi – Zmeko sme sa dostali do úspešného zakončenia. Zmeko krížnou strelou prekonal domáceho brankára – 0:1. Domáci mali v prvom polčase mierne navrch, ale do vážnejšej šance sa nedostali. My sme mali tiež viacero výborných akcií, ale v rozhodujúcej chvíli sme boli v zakončení nerozhodní. V druhom polčase sa hra vyrovnala, aktivita domácich mierne poľavila. Veľmi dobre do zápasu nabehli naši striedajúci hráči. Naďalej sme hrali pozorne a s postupom času sme mali zápas pevnejšie v rukách. Boli sme pre domácich nebezpeční v prechode do útoku, len škoda, že sme minimálne v troch prípadoch nezvládli lepšie finálnu fázu. Zápas sme tak mohli zlomiť definitívne na svoju stranu. Aj napriek tomu sme veľmi ťažký zápas zvládli. Hráčov musíme pochváliť za predvedený výkon. Zaslúžia si kompliment, lebo mnohí siahli na dno síl.

Gól Myjavy: Zmeko

Slovácko - Spartak Myjava 3:1 (1:1)

Zostava Myjavy: Samul, Závodný, Fedoráš, Nálepa, Osuský, Jankových, Kunka, Kolník, Repta, Kováš, Cintula. Striedali: Adamovič, Benda.

V generálke na jarnú časť sme hrali s najkvalitnejším súperom v príprave. V oklieštenej zostave sme boli domácim viac než vyrovnaným súperom. Úvod zápasu patril nám, keď sme domácich zaskočili dobrým pohybom, dobre sme kombinovali a vytvorili si dve tutovky, no Cintula i Kováč ich nezvládli. Postupne sa hra vyrovnala a po peknej krídelnej akcii sme inkasovali gól. Domácich tento gól nakopol, snažili sa nás dostať pod tlak, no po dobre zahratej štandardnej situácií Jankovýchom vyrovnal v závere polčasu hlavou Osuský. V druhom polčas sme zaspali úvod, keď sme inkasovali dva góly. Snažili sme sa o strelenie kontaktného gólu, no príležitosti Fedoráša, Cintulu i Reptu sme nevyužili. Vo vyrovnanom zápase vyhrali domáci, pretože dokázali využiť každé naše zaváhanie v defenzíve. Naopak, my sme nedokázali využiť šance a preto sme odchádzali z ihriska ako porazení.

Gól Myjavy: Osuský

autor textu: S. Šturdík, D. Dubovský