18. kolo (11. 3. 2018) : Devínska Nová Ves - Spartak Myjava 0:2 (0:2)

18. kolo (11. 3. 2018) : Devínska Nová Ves - Spartak Myjava 1:7 (1:3)

Devínska Nová Ves - Spartak Myjava 0:2 (0:2)

Zostava Myjavy: Dedík, Dubovský (Smetana), Brezina, Šturdík, Kodaj, Tomašech, Tomka, Gálik, Pszota (Boor), Šarudi, Zmeko

Zhodnotenie zápasu trénerom:

V prvom jarnom majstrovskom zápase sme dosiahli zaslúžené víťazstvo. Od úvodu sme začali aktívne, súpera sme pritlačili a v 9. min. sme po góloch Gálika a Pszotu viedli už 2:0. V tomto momente to vyzeralo na naše vysoké víťazstvo, ale výraznú hernú dominanciu sme nedokázali využiť. Domáci sa stiahli do obrannej ulity a tak nastalo dobíjanie ich brány. Šance Brezinu, Tomku, Zmeka a Pszotu však zostali nevyužité. Domáci sa dostávali ojedinele pred našu bránu a v jednej situácii v dobrej šanci domáceho útočníka výborne zareagoval brankár Dedík.

Druhý polčas sa niesol v podobnom duchu ako prvý. Diktovali sme tempo hry, mali sme lepšie držanie lopty, ale opäť sme nezvládli finálnu fázu. Nepremenili sme 100% šancu, keď nikým neatakovaný Pszota prestrelil prázdnu bránu. V ďalšej výbornej šancii zakončoval Tomka hlavou a vzápätí aj nohou len do domáceho brankára. Po góloch volali aj strely Tomašecha a Gálika, ktoré skončili len na tyči. Ďalšie dobré útočné akcie sme nedotiahli do finálnej fázy a len naším slabým dôrazom a nepresnosťou sme sa pripravili o možnosť skórovať. Súper mal v druhom polčase tiež jednu dobrú šancu, keď sme im nepresnosťou v rozohrávke ponúkli možnosť skórovať, ale nakoniec sme situáciu zvládli. Záver zápasu sme kontrolovali a víťazstvo, aj keď na priebeh zápasu chudobné, zaslúžene doviezli domov.

Góly Myjavy: Gálik, Pszota

Devínska Nová Ves - Spartak Myjava 1:7 (1:3)

Zostava Myjavy: Samul, Osuský, Nálepa, Kolník, Závodný, Jankových, Kunka, Kosík (Kročian), Repta, Karika, Cintula

Prvé jarné kolo sme odohrali u súpera, ktorý skončil po jesennej časti na poslednej priečke. V oklieštenej zostave sme išli do zápasu s vieľom bodovať naplno a predviesť kvalitný výkon. Úvod zápasu patril nám, keď už v 14. minúte sme viedli dvojgólovým rozdielom. Presadil sa Karika. Paradoxne nám rýchle vedenie uškodilo, začali sme kaziť jednoduché prihrávky, viazla nám kombinácia a zbytočne sme znervózneli. Domáci ožili a podarilo sa im znížiť po peknej strele z hranice 18 metrov. V závere polčasu sme opäť zvýšili aktivitu, výsledkom čoho bol gól Kunku, keď premenil pokutový kop.

Druhý polčas sme sa snažili od začiatku držať loptu na kopačkách, čo sa nám aj darilo. Postupne sme domácich začali prehrávať vo všetkých herných činnostiach, čo sa odzrkadlilo i na narastajúcom skóre. Víťazstvo je zaslúžené, prvý polčas bol z našej strany trochu kostrbatý, no s výkonom v druhom polčase môžeme vysloviť maximálnu spokojnosť.

Góly Myjavy: Karika 4, Kunka 2, Jankových

autor textu: S. Šturdík, D. Dubovský