MYJAVA, 11. 9. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

STARŠÍ DORAST U19

FKM Karlova Ves Bratislava - Spartak Myjava 0:3 (0:1)

Zostava Myjavy: Hučko - Dubovský, Kodaj, Šturdík, Osuský  - Tomka (Cintula), Bóor (Allina), Brezina, Kusý (Repta) - Gálik, Pszota (Liška)

Zhodnotenie zápasu:

Do zápasu sme išli s cieľom odčiniť minulotýždňové zaváhanie a konečne si doviezť z ihriska súpera tri body. To sa nám aj podarilo, keď sme podali zatiaľ náš najkvalitnejší výkon v jarnej časti. Dodržiavali sme taktické pokyny, ktoré sme si pred zápasom určili. V defenzívnej činnosti sme hrali jednoducho, no organizovane. V útočnej fáze sme boli nebezpeční. Okrem troch gólov v domácej sieti sme si vypracovali ešte niekoľko ďalších nebezpečných príležitostí. Naše víťazstvo je plne zaslúžené a aj bez niekoľkých chýbajúcich hráčov sme dokázali odohrať výborný zápas s kvalitným súperom.

Góly Myjavy: Tomka, Pszota, Šturdík

MLADŠÍ DORAST U17

FKM Karlova Ves Bratislava - Spartak Myjava 0:2 (0:1)

Zostava Myjavy: Vdoviak, Halabrín, Kolník, Benda, Havlík T., Adamovic, Mareček (Kravárik), Adásek (Vajaš), Fedoráš, Jankových (Krahulec), Kováč (Kolárik)

Naše ďalšie stretnutie sme odohrali u súpera v Karlovej Vsi Bratislava, ktorý svoje posledné dva zápasy prehral. Takže sme očakávali, že domáce družstvo urobí všetko preto, aby konečne bodovalo. Kvalita však bola na našej strane. Boli sme lepší asi vo všetkých herných činnostiach. Výborne nám pracoval stred poľa, dobre sme kombinovali a vyhrávali sme aj väčšinu súbojov. Toho dôsledkom bolo strelenie nášho prvého gólu v 16.min., keď strelcom bol Adamovic. Domáci sa do šancí dostávali minimálne. Zápas sme mali plne pod kontrolou. V 76. min. sa po skrumáži v šestnástke presadil Jankových a tým uzatvoril skóre na konečných 0:2. V zápase sme podali vysoko taktický výkon, za čo musíme chlapcov pochváliť!

Góly Myjavy: Adamovic, Jankových

STARŠÍ ŽIACI U15

Spartak Myjava - TEMPO Partizánske 2:1 (1:0)

Zostava Myjavy: Oravec - Durec, Jankových, Vávra, Mihaljevič - Mošovský (Pribiš), Handžiu (Miča), Horniaček - Jobb, Bies, Plaskoň

S tabuľkovým susedom sme odohrali veľmi náročný a vyrovnaný zápas. Tlak na našich hráčov bol väčší ako sme predpokladali a podpísal sa na kvalite zvládnutých individuálnych herných činností. Súperovu aktivitu sa nám však podarilo pribrzdiť gólom Mošovského v 11. min. zápasu. V ďalšom priebehu hry sme si dokázali vybojovať niekoľko štandardných situácií, neboli sme však nebezpeční. Ani súper nebol presnejší v zakončení, preto polčas skončil naším tesným vedením. Druhý polčas bol pre nás ešte náročnejší, nakoľko súper bol pri rohovom kope úspešný a v 41. min. vyrovnal. Napriek tomuto momentu sme naďalej verili, že zápas zvládneme. Príležitosť nám ponúkol svojou nepresnosťou súper, ktorého zaváhanie využil v 51. min. zápasu Bies. Poistku mohol pridať Plaskoň, ale nepodarilo sa mu prekonať súperovho brankára.

Góly Myjavy: Mošovský, Bies

MLADŠÍ ŽIACI U13

Spartak Myjava - TEMPO Partizánske 1:2 (0:1)

Zostava Myjavy: Hrubý - Parči, Černák A., Mihálik, Jozefák - Jankových, Kováč, Černák Š., Batka - Belanský, Pešta
Striedali: Michalík, Madluška, Sládek F., Sládek Š., Brna

V šiestom kole sme narazili na doposiaľ najlepšie mužstvo, avšak aj my sme nastúpili v najsilnejšom zložení v tejto sezóne, pretože nás posilnili dvaja hráči z U15. Samotný zápas bol vo veľkej časti o bojovnosti v strede ihriska. Súper mal svoju kvalitu, nie náhodou je v tabuľke vysoko. Vyložených šancí bolo ako šafranu, spoľahlivo fungovali obidve obrany. My sme bohužiaľ inkasovali štyri minúty pred koncom prvého polčasu po strele umiestnenej pod brvno. Po zmene strán nám vyšiel úvod polčasu, keď sa nám podarilo skórovať vďaka Peštovi. Naši chlapci sa snažili strhnúť víťazstvo na svoju stranu a začali sa viac a viac vysúvať dopredu, ale súper hrozil do otvorenej obrany. Keď už to vyzeralo, že zápas sa skončí spravodlivou remízou, prišiel v predposlednej minúte roh, po ktorom sme dostali smolný gól, ktorý rozhodol o víťazstve súpera.

Gól Myjavy: Pešta