MYJAVA, 18. 9. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

STARŠÍ DORAST U19

Spartak Myjava - FK Rača Bratislava 7:1 (4:0)

Zostava Myjavy: Hučko - Dubovský (Pszota), Brezina, Šturdík (Osuský), Kodaj - Tomka, Bóor (Cintula), Allina, Kusý (Repta) - Gálik, Liška (Sidamonidze)

Zhodnotenie zápasu:

Ďalší majstrovský zápas sme odohrali na hlavnej ploche so súperom z konca tabuľky. Chceli sme nadviazať na výborný výkon z minulého kola a pripísať si do tabuľky tri body. Od začiatku sme boli lepším mužstvom, dobre sme kombinovali. Využívali sme krídelné priestory a dostávali sa do zakončenia, čo sa odzrkadlilo i na skóre zápasu. Výsledok mohol byť aj výraznejší, no okrem zahodenej penalty Lišku, sme niekoľko výborných príležitostí nedotiahli do gólového efektu. I tak si zaslúžia za predvedený výkon chlapci pochvalu.

Góly Myjavy: Allina 2, Kodaj, Gálik, Osuský, Liška, Cintula

MLADŠÍ DORAST U17

Spartak Myjava - FK Rača Bratislava 5:0 (4:0)

Zostava Myjavy: Vdoviak, Halabrín, Kolník, Benda (Kolárik), Havlík T., Adamovic, Adásek (Krahulec), Vajaš (Mareček), Fedoráš (Nešták), Jankových (Kročian), Kováč (Kravárik)

V tomto zápase sme sa stretli so súperom, ktorý sa nachádzal na poslednom mieste tabuľky s jedinou výhrou na konte. Rača sa snažila prehusťovať stred pola a hrať zo zabezpečenej obrany, čo sa im zo začiatku aj darilo. Potom sme prišli na to, že naša cesta k súperovej bráne bude po krajoch ihriska. V 17. min. sa prvýkrát presadil Kováč po prihrávke Jankovýcha. O tri minúty neskôr vybojoval loptu Jankových a poslal do čistej šance Kováča, ktorý zvýšil na 2:0. Ďalší gól prišiel po peknom pase Kolníka, keď sa presadil Adásek. Polčas sme ukončili peknou akciou, keď sa po centri Jankovýcha znova presadil Kováč - 4:0. V druhom polčas bola po viacnásobnom vystriedaní hra trochu rozháraná a vyvíjala sa viac-menej medzi šestnástkami. Zápas sme ukončili pekným brejkom, ktorý zakončil do prázdnej brány Adamovic. Škoda ešte niektorých nevyužitých šancí, po ktorých by naše skóre bolo ešte vyššie. Ale za celkový výkon a prístup k zápasu je treba chalanov určite pochváliť.

Góly Myjavy: Kováč 3, Adásek, Adamovic

STARŠÍ ŽIACI U15

KFC Komárno - Spartak Myjava 4:0 (2:0)

Zostava Myjavy: Oravec - Durec, Jankových, Vávra, Mihaljevič (Miča) - Mošovský, Jobb, Černák (Drobný) - Plaskoň, Bies, Horák (Handžiu)

V posledných dvoch zápasoch na ihriskách súperov sme predviedli bezduché výkony plné nepresností neadekvátne schopnostiam našich hráčov. Chýba líder, ktorý by dokázal strhnúť ostatných spoluhráčov. Aj v dnešnom zápase súper nepredviedol výkon, ktorý by zodpovedal konečnému rozdielu skóre. V rozhodujúcich okamihoch hry bol však dôrazný a každú ponúknutú príležitosť využil. Už po niekoľkýkrát v sezóne sme inkasovali po nezvládnutom rohovom kope. Zaklincoval nás priamy kop súpera v poslednej minúte prvého polčasu, po teči v múre nemal náš brankár šancu reagovať. Neubehla ani minúta druhého polčasu, súperov hráč sa po našej hrubej chybe ľahko zmocnil lopty a v samostatnom nájazde nezaváhal. Naša snaha za tohto stavu viedla len k náznakom šancí, pred súperovým brankárom sme sa ocitli dvakrát, ale pri týchto príležitostiach nám chýbala presnosť. Posledný gól sme inkasovali z pokutového kopu, ktorému predchádzala nepresnosť v strede poľa pri našom držaní lopty. Typická situácia, ktorá sa opakovala v zápase niekoľkokrát.

MLADŠÍ ŽIACI U13

KFC Komárno - Spartak Myjava 3:0 (1:0)

Zostava Myjavy: Balbavý - Michalík, Parčí, Černák Š., Jozefák - Kováč, Mihálik, Batka, Jankových - Belanský, Pešta
Striedali: Sládek Š., Brna, Vojtek, Sládek J.

V dalšom kole sme sahrali na ihrisku Komárna, ktoré je hlavne na domácej pôde veľmi silné. My sme sa o tom presvedčili hneď na začiatku stretnutia po tom, ako sa naši obrancovia vo vlastnej šestnástke ponúkali, kto má odkopnúť loptu, čoho využil súperov útočník. Aby toho nebolo málo, v 14. minúte sme inkasovali aj druhýkrát. Nášmu brankárovi, ktorý v bráne absolvoval premiéru, v úvode zápasu chlapci veľmi nepomohli. Potom sa hra vyrovnala, zápas sa odohrával v strede ihriska bez vyložených šancí. V úvode druhého polčasu sme po zaváhaní pri rozohrávke brankára bohužiaľ znovu inkasovali. Tento moment nášmu mužstvu ale nakoniec pomohol, chlapci sa zomkli a do konca zápasu už hrali lepšie, čoho výsledkom boli aj šance z našej strany. Pešta išiel dvakrát sám na súperovho brankára, avšak zakončoval unáhlene.