Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Výsledky mládeže v 39. týždni 2018

Spartak Myjava - ilustračný obrázok


MYJAVA, 2. 10. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

 

STARŠÍ DORAST U19

FC ŠTK 1914 Šamorín - Spartak Myjava 0:2 (0:0)

Zostava Myjavy: Hučko - Osuský, Brezina, Šturdík, Repta - Tomka, Bóor (Kunka), Allina, Kusý - Gálik, Liška (Dubovský)

Zhodnotenie zápasu:

     Bez viacerých hráčov, ktorí nemohli do zápasu nastúpiť z rôznych príčin, sme nastúpili u súpera zo stredu tabuľky. I v tomto zápase sme chceli bodovať naplno a nadviazať výkonom na predošlé zápasy. V priemerom zápase sa hra odvíjala väčšinou medzi šestnástkami. Obe mužstvá sa snažili hrať útočný futbal, no na oboch stranách chýbalo presnejšie zakončenie. V prvom polčase sme si my i domáci vytvorili po jednej šanci na skórovanie, no v oboch prípadoch skončilo zakončenie mimo brány. Do druhého polčasu sme nastúpili s odhodlaním streliť čo najskôr gól a kontrolovať priebeh hry. To sa nám aj podarilo, keď rýchlu akciu po pravej strane potiahol Tomka a jeho presný center gólovo zakončil hlavou Gálik. Domáci sa snažili o vyrovnanie, no naša defenzíva pracovala až na jednu situáciu bezchybne. V závere zápasu poistil naše víťazstvo Dubovský, keď premenil samostatný nájazd.

Góly Myjavy: Gálik, Dubovský

MLADŠÍ DORAST U17

FC ŠTK 1914 Šamotín - Spartak Myjava 3:0 (1:0)

Zostava Myjavy: Vdoviak - Havlík T. (Krahulec), Halabrín, Kolník, Kročian (Kolárik) - Kováč, Fedoráš, Adamovic, Vajaš (Nešták), Jankových - Kravárik

Zhodnotenie zápasu:

     V tomto zápase sme sa stretli so súperom, ktorý sa na nás dobre pripravil. Šamorín hral dôrazne, čomu sme sa v tomto zápase nevyrovnali. Zlé nastavenie v hlavách a podcenená príprava na zápas u niektorých hráčov znamenali, že sme odohrali najslabší zápas v sezóne. V úvode zápasu sa hralo medzi šestnástkami, no postupne začali domáci hráči preberať iniciatívu. Prehrávali sme súboje, zle sme pracovali v ťažisku hry a začali sme robiť individuálne chyby, čoho dôsledkom bol gól domácich, kedy prenikol po našej pravej strane individuálne najlepší hráč domácich - 1:0. Do konca polčasu sa už nič vážnejšie neudialo. 

     V druhom polčase sme zmenili rozostavenie a začali sme súpera celoplošne napádať. Začali sme dominovať, no v tom po hrubej individuálnej chybe v našej obrane Halabrín fauloval v šestnástke hosťujúceho hráča. Nariadenú penaltu Grunefeld bezpečne premenil - 2:0. Tento moment nás položil na kolená a po následnej ďalšej chybe v obrane súper uzavrel skóre zápasu na 3:0. Za výkon v zápase sme si iné ako prehru nezaslúžili. Zápas a prístup k nemu si musíme dôsledne rozanalyzovať a vrátiť sa k poctivej práci v predchádzajúcom období. 
 

STARŠÍ ŽIACI U15

FK Lokomotíva Trnava - Spartak Myjava 2:1 (2:1)

Zostava Myjavy: Oravec - Miča (Handžiu), Jankových, Vávra, Mihaljevič - Plaskoň, Durec M., Horniaček, Gulán, Černák - Bies

Zhodnotenie zápasu:

     V prvom polčase sme boli nebezpečnejší pred súperovou bránou, vytvorili sme si viac gólových príležitostí, ale súper využil dve naše zaváhania. Už tradične po rohu a po akcii, ktorú sme nezvládli po zlej komunikácii nášho brankára a obrancu. Vyrovnávali sme po peknej individuálnej akcii E. Gulána. V druhom polčase nás disciplinovaný súper nepúšťal do výraznejších príležitostí, avšak minimálne vyrovnanie mal na kopačke technicky disponovaný E. Gulán, ktorý dvakrát nebezpečne ohrozil súperovu bránu. Zápasu by „svedčala“ deľba bodov, vzhľadom na predvedené výkony obidvoch aktérov.

Gól: Gulán

MLADŠÍ ŽIACI U13

FK Lokomotíva Trnava  - Spartak Myjava 8:0 (4:0)

 

Ďalšie výsledky:

Prípravka U11
Spartak Myjava - Bánovce nad Bebravou 5:2 (4:0), góly: Nešťák 2, Hlavek, Vdoviak, Štefka

Prípravka U9
Spartak Myjava - Bánovce nad Bebravou 7:9 (5:5), góly: Gálik3, Sivák 2, Madluška, Pochylý