MYJAVA, 8. 10. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

STARŠÍ DORAST U19

ŠK Žolík Malacky - Spartak Myjava 1:2 (0:2)

Zostava Myjavy: Hučko - Osuský, Brezina, Šturdík, Repta (Dubovský) - Tomka, Bóor (Liška), Allina, Kusý (Cintula) - Gálik, Kunka (Pszota)

Zhodnotenie zápasu:

V tomto zápase sme chceli potvrdiť postavenie a rozdiel mužstiev v tabuľke. V priemernom zápase na kvalitnej trávnatej ploche sme boli po celý zápas lepším mužstvom, diktovali sme tempo hry a v tréningovom tempe sme držali domácich na dištanc od našej brány. Už po prvom polčase mohlo byť o výsledku rozhodnuté. Dva góly sme strelili, no ďalšie výborne príležitosti na skórovanie sme zahodili. Domáci boli v útočnej fáze bezzubí a hrozili len dlhými nakopávanými loptami. Miesto toho, aby sme súpera v druhom polčase dorazili tretím gólom, sme inkasovali po rohovom kope, keď sme pykali za nedôrazné bránenie. Domáci ožili, no do výraznejšieho zakončenia sa nedostávali. Naopak, my sme sa predbiehali v zahadzovaní gólových príležitostí a preto výsledok zápasu zostal pre domáce mužstvo vcelku prijateľný.

Góly Myjavy: Osuský, Kusý

MLADŠÍ DORAST U17

ŠK Žolík Malacky - Spartak Myjava 2:3 (1:3)

Zostava Myjavy: Havlík N. - Havlík T., Kravárik, Kolník, Benda - Kročian (Adásek), Halabrín, Fedoráš, Vajaš (Mareček), Jankových (Kolárik) - Kováč (Nešták)

V tomto kole sa začali odvetné stretnutia a nás čakal súper z Malaciek, s ktorým sme doma vyhrali 2:0. Očakávali sme ťažký zápas, pretože Malacky u nás zanechali dobrý dojem. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov a to hlavne z našej strany. Po úvodnom oťukávaní sme prebrali iniciatívu a začali dominovať na ihrisku. Mohli sme sa dostať do vedenia, no naše dve veľké šance nepremenili Halabrín a Vajaš. Súperovi sa podarilo dať gól po našej zbytočnej chybe a nedôraznom bránení - 1:0. O tri minúty sa nám podarilo vyrovnať, keď sa po štandardnej situácií presadil Fedoráš - 1:1. Náš ďalší gól strelil Halabrín po presnom centri Bendu - 1:2. Darila sa nám hra po stranách, boli sme aktívni, z čoho sa nám podarilo streliť ďalší gól, keď úspešným strelcom bol Kováč - 1:3. Mali sme ešte niekoľko vyložených šanci, ktoré sa nám, bohužiaľ, nepodarilo využiť.

Druhý polčas z nepochopiteľných dôvodov vybehlo na ihrisko „iné“ družstvo. Nabádali sme hráčov, aby hrali aktívne, bavili sa futbalom a uzavreli zápas strelením ďalších gólov. No opak sa stal pravdou. Prestali sme hrať dôrazne, robili nám problémy jednoduché prihrávky, prehrávali sme osobné súboje. Našťastie pre nás súper dokázal už len znížiť na konečných 3:2 po hrubej chybe v obrane. Tento zápas nám ukázal aké je dôležité koncentrovať sa celých 80 minút a za žiadnych okolností nepodceniť súpera. Ale je treba povedať, že za výkon v 1. polčase sme si výhru zaslúžili.

Góly Myjavy: Fedoráš, Halabrín, Kováč

STARŠÍ ŽIACI U15

AFC Nové Mesto nad Váhom - Spartak Myjava 0:1 (0:1)

Zostava Myjavy: Oravec - Durec, Jankových, Vávra, Mihaljevič - Plaskoň, Durec M., Horniaček, Gulán, Jobb (Mošovský) - Bies (Handžiu)

V náročnom zápase s nádychom derby predčila hernú kvalitu bojovnosť. Prvý polčas sa súper snažil viesť svoje útočné akcie cez kraje ihriska a centrovanými loptami sa dostať k ohrozeniu našej brány. My sme sa dostávali pred súperovu bránu po rýchlych protiútokoch. Gólovo sme sa presadili z rohového kopu, po zaváhaní súpera sa najlepšie v šestnástke zorientoval Gulán a poslal nás do vedenia. V poslednej minúte prvého polčasu sme po výborne zvládnutom rýchlom protiútoku nastrelili Biesom žrď.

Druhý polčas mal obdobný priebeh ako polčas prvý, aj keď v jeho prvých minútach nás súper na dlhší čas zavrel na našej šestnástke, no nedokázal svoj tlak využiť. Postupne sme sa dostali do hry aj my, mali sme niekoľko príležitostí na potvrdenie víťazstva, ale ani príležitosť Gulána, ani Jobba neskončili v súperovej sieti. Keď sa neujala ani súperova nebezpečná strela spoza šestnástky v závere zápasu, získali sme prvé body z ihrísk súperov.

Gól: Gulán

MLADŠÍ ŽIACI U13

AFC Nové Mesto nad Váhom  - Spartak Myjava 0:6 (0:4)

Zostava Myjavy: Sládek J. (Galbavý) - Kováč, Černák A., Parči - Černák Š., Batka - Jozefák, Jankových, Pešta - Mihálik, Belanský
Striedali: Vojtek, Sládek Š., Sládek F., Kulíšek.

V Novom Meste nad Váhom sme nastúpili proti poslednému mužstvu v tabuľke. Naši chlapci súpera nepodcenili a od začiatku sme sa do neho pustili. Výsledkom bol gól už v prvej minúte, keď dorážal loptu do siete Mihálik. Naďalej sme dominovali v zápase a v 11. min. bol v šestnástke faulovaný Belanský a následný pokutový kop premenil Pešta. V 13. min. nádherným „angličákom" zavesil Batka. O tri minúty zdiaľky trafil Alex Černák a bolo 4:0. Potom naša hra trochu upadla, avšak stále sme boli lepším tímom.
V druhom polčase sme opäť od začiatku zatlačili súpera prakticky až do jeho šestnástky. Výsledkom boli v 37. min. gól Peštu a v 47. min. gól Jankovýcha. Potom z našej strany prišlo opäť k poľaveniu, avšak výsledok 6:0 hovorí jasne, že sme boli jednoznačne lepším tímom.

Góly: Pešta 2, Mihálik, Batka, Černák A., Jankových

Ďalšie výsledky:

Prípravka U11
Partizánske - Spartak Myjava 4:1 (0:1), gól: Nešťák

Prípravka U10
Partizánske - Spartak Myjava 3:6 (2:2), góly: Fridrišek 2, Gálik 2, Baranovič, Klčo