Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Výsledky mládeže v 15. týždni 2019

Spartak Myjava - ilustračný obrázok


MYJAVA, 15. 4. 2018 - Prehľad výsledkov mládežníckych tímov Spartaka Myjava z uplynulého týždňa.

 

STARŠÍ DORAST U19

Spartak Myjava - PFK Piešťany 5:1 (1:1)

Zostava Myjavy: Samul - Dubovský (Nálepa), Kodaj, Sekerka, Osuský (Repta) - Tomka, Brezina (Bóor), Allina (Kunka), Kusý (Cintula) - Gálik, Liška

Zhodnotenie zápasu:

     V prvom zápase nadstavbovej časti o víťaza súťaže sme na umelej tráve privítali mužstvo z Piešťan. Aj v tomto zápase sme chceli predviesť kvalitný výkon a pripísať si do tabuľky tri body. Úvod zápasu nám nevyšiel, pôsobili sme na ihrisku unavenejším dojmom, čo fyzicky dobre stavaní hráči hostí využili na úvodný gól po štandardnej situácií. Súper hral jednoduchý futbal, dlhými nakopávanými loptami sa snažil dostať za našu obranu, no naša defenzíva pôsobila až na situáciu pri góle spoľahlivo. Hostia hrozili najmä po štandardkách. Po inkasovanom góle sme sa prebrali a podarilo sa nám vyrovnať Kusým po peknej akcii stredom ihriska. Gól nám pomohol a do konca polčasu sme si vytvorili ešte niekoľko dobrých streleckých príležitostí.
 
     Druhý polčas sme začali lepšie, hostí sme dostali pod tlak. Zahrávali sme niekoľko rohových kopov, no strelecky sme sa nevedeli presadiť. Trikrát sme nastrelili konštrukciu brány. Druhý gól vsietil Kusý, keď sa najlepšie zorientoval v šestnástke súpera a usmernil Reptove zakončenie. O pár minút bol v pokutovom území faulovaný Gálik a Kusý bez problémov pridal tretí gól. Od tohto momentu sme už hru kontrolovali, snažili sme pozorne brániť stred poľa a každý útok zakončiť. V závere zápasu pridal hlavou Kunka štvrtý gól a Gálik po rýchlom brejku i piaty gól. Zaslúžené víťazstvo našich hráčov, keď najmä v druhom polčase predviedli výborný výkon.          
 
Góly: Kusý 3, Kunka, Gálik

MLADŠÍ DORAST U17

Spartak Myjava - PFK Piešťany 2:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Vdoviak - Mareček, Kravárik, Halabrín,Adamovic (Havlík T.) - Kročian (Nešťák), Adásek, Kolník, Adásek (Vajaš), Jankových - Kováč

Zhodnotenie zápasu:

     Prvé kolo nadstavbovej časti o titul nám prinieslo kvalitného súpera z Piešťan. Prvý polčas bol vyrovnaný, kde prevládala hlavne bojovnosť na oboch stranách. Nám sa darilo hrať po stranách a postupom času sme preberali iniciatívu, čo sme preniesli aj do gólu hneď v úvode druhého polčasu. Po rohovom kope Jankovýcha sa k lopte dostal Kováč a nezaváhal. Dobre sme kombinovali, vyhrávali súboje v strede poľa, a čo bolo hlavné, dokázali sme súpera dostať pod tlak. Náš druhý gól pridal opäť aktívny Kováč a uzavrel tak na konečných 2:0. Tento zápas sme vyhrali vďaka ochote behať a bojovať, za čo patrí chalanom veľká pochvala. Je veľmi dôležité, že chlapci dobre trénujú a to sa odzrkadľuje na stúpajúcej forme celého družstva. Výhrou nad Piešťanmy sme sa dostali na 1. miesto v tabuľke, čo je odmena za odvedenú prácu a zároveň obrovská motivácia do ďalšej práce.

Góly: Kováč 2

STARŠÍ ŽIACI U15

FK TEMPO Partizánske - Spartak Myjava 1:0 (0:0)

Zostava Myjavy: Oravec - Mihaljevič, Jankových, Vávra, Černák - Foltýn, Mošovský (Miča), Jobb, Horniaček, Durec S. - Durec M

Zhodnotenie zápasu:

     Do zápasu s tabuľkovým susedom sme vstúpili zle, vo 4. min. sme po zaváhaní inkasovali a zlý vstup sa podpísal pod výkon v celom prvom polčase. Vo všetkých činnostiach nás súper predčil, niekoľkokrát sa pokúsil o priame ohrozenie našej brány, jeho pokusy neboli presné. V druhom polčase sme zlepšili pohyb, súperovi sme sa vyrovnali v osobných súbojoch. Nedokázali sme však byť nebezpeční pred súperovou bránou. Za celý zápas sme priamo neohrozili súperovu bránu, preto sme nemohli byť úspešní.   

Gól: -

MLADŠÍ ŽIACI U13

FK TEMPO Partizánske - Spartak Myjava 7:1 (4:0)

Zostava Myjavy: Galbavý - Michalík, Jozefák, Mihálik, Parči - Belanský, Jankových, Batka, Pešta - Černák Š., Bartiš
Striedali: Sládek J., Sládek F., Sládek Š.

Zhodnotenie zápasu:

     V zápase v Partizánskom sme sa neukázali v dobrom svetle. Súper z horných priečok tabuľky sa do nás pustil ihneď od začiatku zápasu. Prvý gól sme dostali už vo štvrtej minúte, keď nášho obrancu poľahky predbehol súperov útočník. V polovici polčasu sme zase pykali, keď stopér odhlavičkoval center presne na útočníkovu nohu. Do polčasu sme inkasovali ešte dvakrát. Polčas sme prehrali 0:4 a musíme konštatovať, že súper si vedenie zaslúžil.

     V druhom polčase sme opäť inkasovali už vo štvrtej minúte. Potom sme aj my ukázali svoje schopnosti a bola to naša najlepšia fáza v zápase. Vypracovali sme si aj niekoľko streleckých príležitostí, z ktorých sa ujala strela spoza šestnástky, keď zakončoval Jankových. Chlapcov gól povzbudil a aj keď sme inkasovali v závere ešte dva góly (jeden z 11m), môžeme hovoriť, že aspoň v druhom polčase sme boli vyrovnaným súperom domácim hráčom.

Gól: Jankových


ĎALŠIE VÝSLEDKY

Prípravka U 11: Myjava – Topoľčany 3 : 0
Góly: Romančík, Vdoviak, Jozefák

Prípravka U10: Myjava – Topoľčany 3 : 2
Góly: Fridrišek 2, Černák N.

Prípravka U9: Myjava – Topoľčany 1 : 3
Gól: Sivák