Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Príprava dorastu pohľadom trénera

Príprava dorastu Myjavy na II. ligu ročníka 2010/2011 z pohľadu trénera Tibora Grófika...

 • Mohli by ste krátko zhodnotiť skončenú sezónu dorastu roku 2009/2010 zo svojho pohľadu?
  "Ja hodnotím skončený rok dorastu v prvom rade ako rok premien, kde sa pri staršom doraste vystriedali až traja tréneri. Od môjho pôsobenia si najviac cením veľmi dobrý prístup chlapcov, lebo si uvedomili že ligu treba pre Myjavu zachrániť. Problém bol hlavne v tom, že chýbali viacerí hráči roku narodenia 1991, ktorý bol v doraste najsilnejší a posledný, čo ostatné družstvá využívali. My sme mali len dvoch hráčov tohto ročníka, ktorých sme v závere doplnili a som rád, že títo chlapci, ale aj hráči ročníkov 1992 a 93 si uvedomili, že treba zabojovať tak, aby sme ligu zachránili a to sa nám nakoniec aj podarilo. Za toto im aj touto cestou ďakujem."
 • Aká je príprava na novú sezónu 2010/2011?
  "Letná príprava pre obe družstvá dorastu začala už 6.7.2010, po nich sa pridali aj žiaci a ostatné družstvá chlapcov. V staršom doraste sa do prípravy zapojilo 24 chlapcov, kde je 20 hráčov do poľa a štyria brankári. Po dvoch týždňoch prípravy sa už pomaličky rysuje aj zostava, kde kvalitu hráčov preverili doteraz tri kvalitné prípravné zápasy. V Skalici sme vyhrali 4:3 a už tam sme si overili, že títo chlapci sú najlepšie situovaní pre systém hry buď 4-4-2, alebo aj 4-3-2-1, kde sme dosť silní a kde pre každého hráča sa snažíme nájsť aspoň dva posty, na ktorých môže hrať. Trénujeme dvojfázovo, v tomto úmornom teple je dominancia na rannom tréningu. V druhom zápase sme hrali proti Novému Mestu, kde v prvom polčase sme neinkasovali a pri systéme 4-4-2 sme boli lepším družstvom. V druhom polčase sme dali viac priestoru pre mladších hráčov a zmenili sme aj systém hry na 4-3-2-1, čo nám ukázalo značné rezervy a celkovo sme prehrali 2:3. Treba povedať, že súper mal podstatne viac hráčov ročníka narodenia 1992, čo sa prejavilo na fyzickej prevahe. Tretí zápas sme hrali proti Brezovej, ktorá je nováčikom najvyššej dorasteneckej súťaže a remizovali sme s nimi 1:1, kde skóroval Jastráb. Zápas mal veľmi dobrú úroveň. Mladší dorastenci dokázali vyhrať nad Brezovou 6:0."
 • Čo vám ukázala doterajšia príprava?
  "Čo ma teší je fakt, že chlapci veľmi chcú, na čom sa dá stavať. Tiež pochopili, že futbal je aj o disciplíne, ktorú sa snažia už dodržiavať nielen na ihrisku, ale aj v kabíne. Tiež je cieľom, aby sme hrali pekný útočný futbal, na čo má toto družstvo predpoklady. Máme typy hráčov, ktorí sú pre útočnú hru predurčení. Preto chceme hrať kvalitný útočný futbal , v rýchlosti, na čo máme káder a typy hráčov. Samotný káder sa bude ešte upravovať tak, aby niektorí najmladší hráči ročníka 1994, ktorí ešte futbalovo úplne nedorástli, hrali aj v tomto roku za dorast mladší. Do samotnej súťaže nás ešte čaká veľa roboty, kde 1.8.2010 odohráme prípravný zápas proti reprezentácii SR do 17 rokov, ktorá je na Myjave na sústredení, tiež zápasy proti Považskej Bystrici, Senici a na záver asi aj proti silnému Trenčínu, kde som roky trénoval a kde chcem, aby si chlapci odskúšali aj hru proti takémuto silnému súperovi."
 • Aké máte tento rok podmienky na prípravu?
  "Podmienky na prípravu máme veľmi dobré, od 31.7.2010 máme plánované záverečné sústredenie, kde sa už zameriame na stmeľovanie kolektívu a na prvý súťažný zápas, ktorý nás čaká 8.8.2010 o 10,00 hodine doma proti Lokomotíve Trnava, ktorej máme vracať prehru 0:2 z jarnej časti skončeného ročníka. Dovtedy nás čaká ešte veľa roboty a už sa tešíme všetci na novú súťaž."

 

spracoval: MZŠ