Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 6. kolo

Starší dorast U19 :
6. kolo (4. 9. 2011) : TJ Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 2:0 (1:0)

Mladší dorast U17 :
6. kolo (4. 9. 2011) : TJ Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 2:2 (2:1)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

TJ Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 2:0 (1:0)
Zostava Myjavy : Jurica, Vavák, Vrábel, Mokrý, Tomka, Onder, Drahoš (46' Tomič), Osuský (76' Kučerák), Gaža (57' Dubný), Jastrab (89' Palkovič), Bolf.

Zhodnotenie zápasu trénerom :
V zápase s Hornou Nitrou sme chceli nadviazať na výkon a výsledok z predchádzajúceho kola s Interom. V ideálnom počasí a na dobre pripravenom trávniku sa od začiatku hral útočný futbal. Po úvodnom oťukávaní prišli aj šance. V strede pola získal loptu Onder vysunul na ľavú stranu Jastraba a ten prehodil vybiehajúceho brankára 1:0. V závere polčasu sa peknou strelou prezentoval hosťujúci Brestovanský, no náš brankár Jurica s ešte lepším zákrokom.
V druhom polčase hostia zvýšili aktivitu a bol to opäť náš brankár, ktorý zoči- voči Dekanovi udržal čisté konto. Po tomto okamihu sme vyrovnali hru a pridali druhý gól. Po peknom centri Osuského z ľavej strany opäť Jastrab hlavou poistil naše víťazstvo. Keďže do konca zápasu sa skóre nemenilo pripísali sme si ďalšie 3 cenné body.

MLADŠÍ DORAST U17 :

TJ Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 2:2 (2:1)

Zostava Myjavy: VRZALA, ZUZKOVIČ, PECHA, DUREC, PETROVIČ, NIKODEM (Nádaský), SIVAK PE., SIVAK PA., FERENČIČ (Vávra), BIHARI, PETRIK (Mareček).

Zhodnotenie zápasu trénerom :
Nastúpili sme proti veľmi kvalitnému súperovi. Bolo to vidieť prvých 15 minút, keď sme sa nedostali do zápasu, súper bol dôraznejší v osobných súbojoch, rýchlejší v štarte na loptu. Postupne sme skvalitnili pohyb i presnosti prihrávok. Prvú šancu sme mali v 14. minúte, keď sa pekne uvoľnil Biháry, nacentroval pred bránu ale Peter Sivák hlavičkoval tesne nad. Ďalej sa hra odohrávala medzi šestnástkami. V 37. min. Pecha, nakopával dlhú loptu do 16-tky, kde si výborne nabehol Biháry a hlavou nedal brankárovi šancu.
Do druhého polčasu sme vstúpili veľmi zle a nekoncentrovane, keď po ľavej strane súperov hráč obišiel našich dvoch hráčov, nacentroval do 16-tky, kde sa uvoľnil súper a strelou skóroval. Podarilo sa nám odpovedať v 59. min., keď Petrík predĺžil dlhú loptu na Biháriho, ktorý sa výborne uvoľnil a obišiel súperovho obrancu a strelou k tyči dal gól. V tejto fáze zápasu sme hrali zodpovedne a koncentrovane. Víťazstvo sme však neudržali, keď v 70. min. ľahký prízemný center vypadol brankárovi Vrzalovi z rúk a súper poľahky skóroval. Snažili sme zvrátiť víťazstvo na našu stranu, ale šance Biháriho a Petra Siváka zostali nevyužité.