8. kolo (18. 9. 2011) : TJ Spartak Myjava - FC Nitra "B" 1:1 (0:1)

8. kolo (18. 9. 2011) : TJ Spartak Myjava - FC Nitra "B" 0:2 (0:1)

TJ Spartak Myjava - FC Nitra "B" 1:1 (0:1)
Jurica, Vavák, Vrábel, Mokrý , Tardík, Onder (80' Palkovič), Drahoš (58' Tomič), Osuský, Bolf (26' Dubný) (77' Mareček), Jastrab, Jorík.

Po zlom výkone a ešte horšom výsledku z minulého týždňa proti B týmu Trenčína sme tento krát nastupovali proti B týmu Nitry. Vedeli sme, že sa jedná opäť o kombinačne silného a kvalitného súpera.
No tento krát sme do zápasu vstúpili veľmi koncentrovane a od úvodných minút sme súpera zatlačili na jeho polovicu a vytvorili si niekoľko sľubných gólových príležitostí, ktoré postupne zahodili Jastrab, Onder , Vrábel a Jorík. A tak prišiel v 40. minúte trest v podobe vlastného gólu, keď si nerozumeli Jurica s Vavákom, ktorý oblúčikom poslal loptu do vlastnej siete 0:1. V 45. minúte sme mohli vyrovnať z nariadeného pokutového kopu, ktorý zahrával sám faulovaný hráč Jorík, no hosťujúci brankár mu jeho úmysel zmaril. V 2. polčase sme sa snažili tempo hry vystupňovať, ale hostia nás umnou hrou do väčšieho tlaku nepúšťali. Boli to práve hostia ktorí z rýchleho protiútoku mohli stav stretnutia zvýšiť. V závere stretnutia sme vrhli všetko do útoku a podarilo sa nám vyrovnať zásluhou Jastraba, ktorý krížnou strelou prekonal dobre chytajúceho Hlavačku.
Chlapcom patrí vďaka za predvedený bojový výkon.

TJ Spartak Myjava - FC Nitra "B" 0:2 (0:1)

Zostava Myjavy: VRZALA, ZUZKOVIČ (Ferenčič), PECHA, DUREC J., TOMAN, NIKODÉM (Lipár), SIVÁK Pe., SIVÁK Pa., VÁVRA (Petrovič), BIHARI, PETRIK (Durec).

Stretli sme sa s najkvalitnejším súperom, akého sme doteraz mali. Súper výborne kombinoval, bol neustále v pohybe, mal výbornú prácu s loptou. Snažili sme sa o zdvojovanie a zhusťovanie priestoru, čo sa nám prvý polčas darilo. Vypracovali sme si jednu šancu, keď po krídle a prihrávke do 16-tky, Erik Vávra z 5 m. netrafil bránu. Hra sa odohrávala v strede ihriska, súper nám strelil gól, v 36. min., keď sa výborne uvoľnil hosťujúci hráč v 16-tke, a krížnou strelou skóroval. Do druhého polčasu sme vstúpili s cieľom, pokračovať v kombinačnej hre a nepúšťať súpera do šancí. Dve dobré akcie, po rýchlych brejkoch sme nedotiahli finálnou prihrávkou do konca. Vypracovali sme si vyloženú šancu po peknej akcii, Nikodém – Sivák - Bihári, no skórovať sa nám nepodarilo. Súper nás potrestal v 68. min., keď nakopávanú loptu za obranu obrancovia nezachytili a hosťujúci útočník prehodil brankára. Do konca zápasu sme si už nevypracovali gólovú šancu.