9. kolo (25. 9. 2011) : FK Púchov - TJ Spartak Myjava 4:1 (2:0)

9. kolo (25. 9. 2011) : FK Púchov - TJ Spartak Myjava 4:0 (0:0)

FK Púchov - TJ Spartak Myjava 4:1 (2:0)
Zostava Myjavy: Jurica, Tomič (27' Palkovič), Vrábel, Mokrý, Tardík (68' Gaža), Onder, Vavák, Osuský, Drahoš (81' Vrba), Bihary, Jastrab.

Do Púchova sme cestovali s vedomím, že sa jedná o kvalitného súpera, ktorý z doterajších ôsmych zápasov 6x vyhral,1x remizoval a 1x prehral a v tabuľke stál s jednobodovou stratou za vedúcim Trenčínom. Rozostavením sme chceli eliminovať silu súpera a vyrážať do nebezpečných protiútokov. Úvod zápasu sme vôbec nezvládali a už v 6. a 16. minúte po hrubých individuálnych chybách sme prehrávali 2:0. Po tomto šoku sme preskupili obranné rady a hru vyrovnali.
V prestávke sme si povedali, že nemáme čo stratiť a v úvode druhého polčasu sme domácich pritlačili na jeho polovičku, z čoho rezultovali aj naše šance. Kontaktný gól prišiel v 54. minúte, nádhernou strelou do vynkla sa prezentoval Onder. I na ďalej sme boli aktívnejším mužstvom a snažili sa o vyrovnanie v čom nám zabránila žrď, opäť po strele Ondrera. 15 minút pred koncom prišiel trest v podobe tretieho domáceho gólu. Bodku za týmto zápasom dal Crkoň, ktorý po rohovom kope stanovil na končiacich 4:1.

FK Púchov - TJ Spartak Myjava 4:0 (0:0)

Zostava Myjavy: VRZALA, ZUZKOVIČ, PECHA, DUREC J., TOMAN, PETROVIČ (Lipár), SIVÁK Pe., SIVÁK Pa., VÁVRA (Vlčej), NIKODÉM, PETRIK (Fiala).

Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. Prvý polčas sme hrali dobre kombinačne, výborne sme sa posúvali a súpera sme nepúšťali do šancí. Jedinú šancu si súper vypracoval v 17. min., keď sa dostal do 16-tky a brankár Vrzala výborným zákrokom zachránil. Hra sa odohrávala medzi 16-tkami. Keď sme sa dostali k bráne súpera, zakončili sme nedôrazne, alebo finálna prihrávka bola nepresná.
Po polčase 0:0, sme hráčom prízvukovali aby hrali i naďalej dôrazne a zodpovedne. Po našich chybách nás však súper trestal. V priebehu 6-tich min. sme dostali 3 góly a o zápase bolo rozhodnuté. Chalani išli psychicky nadol a už nedokázali nájsť potrebné sily vrátiť sa do zápasu. Súper zvýšil na 4:0 v 80. min. Druhý polčas sme sa dopustili veľkých chýb, za ktoré nás súper potrestal. Chalani musia dokázať hrať koncentrovane celé zápasy a vyvarovať sa hrubých chýb.