10. kolo (2. 10. 2011) : TJ Spartak Myjava - MFK Dubnica n. Váhom "B" 1:2 (0:2)

10. kolo (2. 10. 2011) : TJ Spartak Myjava - MFK Dubnica n. Váhom "B" 2:3 (1:3)

TJ Spartak Myjava - MFK Dubnica nad Váhom "B" 1:2 (0:2)
Zostava Myjavy: Jurica, Tomič Vavák, Palkovič, Mokrý, Onder, Drahoš (76' Vrba), Dubný (81' Gaža), Tardík (46' Bihary), Osuský (69' Mareček) Jastrab.

V prvom polčase nás prevýšila Dubnica v pohybe a nasadení z čoho pramenili aj šance. Prvú reflexívnym zákrokom stačil Jurica zlikvidovať. No druhú už v 8. minúte po autovom vhadzovaní a prehratom hlavičkovom súboji sme inkasovali z hlavy Bartáka 0:1. Po inkasovanom góle sme sa do šance dostali aj my, no bohužiaľ Osuský a ani Jastrab nedokázali z vyloženej šance dopraviť loptu do siete. A tak sa potvrdilo pravidlo ,"nedáš- dostaneš". Peknou individuálnou akciou a ešte krajšou strelou z 25 metrov sa prezentoval Brigant 0:2. Do polčasu sa hra vyrovnala, bez väčších šancí na jednej či druhej strane.
V druhom polčase sme pridali na agresivite a vypracovali si i gólové príležitosti, v ktorých nám chýbal potrebný kľud na zakončenie. V závere zápasu po prestriedaní sa hra prelýnala z jednej na druhú stranu. V 90. minúte sa nám podarilo vsietiť kontaktný gól Marčekom, ktorý však prišiel neskoro a bol len bodku za stretnutím.

TJ Spartak Myjava - MFK Dubnica n. Váhom "B" 2:3 (1:3)

Zostava Myjavy: VRZALA, ZUZKOVIČ (Ferenčič), PECHA, DUREC J., TOMAN, FERENČIČ (Lipár), FIALA, SIVAK Pa., PETROVIČ (Durec), NIKODEM, PETRIK.

Hrali sme s kvalitným súperom, ktorý bol technicky i fyzicky dobre pripravený. Zápas sme začali dobre, keď sme súpera do ničoho nepustili. My sme si vypracovali náznaky šancí, ktoré sme nedotiahli do zakončenia, až na šancu Petríka, ktorý hlavou prestrelil bránu. Súper nás potrestal, keď stredom obrany prenikol k bráne a strelou nám dal gól. O 5 min sa nám podarilo vyrovnať, keď Nikodém vysunul Petríka a ten nájazd sám na brankára s prehľadom zakončil. Po góle nás súper pritlačil a zasa po chybe v strede obrany nám strelil gól na 1:2. Do polčasu nás súper potrestal keď sa hráč uvoľnil na ľavej strane, potiahol stredom loptu a strelou k tyči zvýšil na 1:3. Do druhého polčasu sme vstúpili s tým, že sa pokúsime vyrovnať, ale to sa nám už nepodarilo. Dali sme gól po krásnej akcii, keď bežecký súboj vyhral Nikodém, zasekol loptu a prihral presne Fialovi, ktorý strelou z 20m. nedal brankárovi šancu. Vyrovnať mohol Mareček, keď sa pekne uvoľnil v 16-tke,ale trafil len bočnú sieť brány. Chlapcom ďakujem za bojovnosť počas celého zápasu.