12. kolo (16. 10. 2011) : TJ Spartak Myjava - FC Spartak Trnava "B" 0:0

12. kolo (16. 10. 2011) : TJ Spartak Myjava - FC Spartak Trnava "B" 1:1 (0:1)

TJ Spartak Myjava - FC Spartak Trnava "B" 0:0
Zostava Myjavy: Jurica, Tomič, Vavák, Palkovič (78' Mareček), Mokrý, Onder, Vrábel, Dubný (20' Drahoš), Osuský (84' Gaža), Sivák (59' Lacuška), Jastrab.

V prvom polčase sa hral otvorený útočný futbal so šancami na oboch stranách. Ako prví pohrozili hostia, v dobrej príležitosti sa ocitol Cyprich, no mieril nad bránu. Na opačnej strane Onder tiež nepresne zakončil strelou nad bránu. Hostia hrozili najmä po štandardných situáciách, z ktorých priestor brány netrafili. Najväčšiu šancu prvého polčasu mal Jastráb, ktorý sa rútil sám na vybiehajúceho brankára hostí, no loptu poslal vedľa brány.
Do druhého polčasu sme nastupovali s odhodlaním streliť vytúžený gól, čo sa nám napokon nepodarilo. Viacero sľubných akcií stroskotalo na finálnej prihrávke. Trnava pohrozila dvomi strelami s ktorými si spoľahlivo chytajúci Jurica poradil. V závere zápasu sa do gólovej šance dostal striedajúci Lacúška, ktorý v páde poslal loptu len do bočnej siete brány a tak sa zápas skončil bezgólovou remízou.

TJ Spartak Myjava - FC Spartak Trnava "B" 1:1 (0:1)

Zostava Myjavy: VRZALA, ZUZKOVIČ, PETROVIČ, DUREC J., TOMAN, FERENČIČ, FIALA, SIVÁK Pa., VÁVRA, NIKODEM, MAREČEK (Durec).

Hrali sme na umelej tráve, proti kvalitnému súperovi. V prvých minútach, bola hra veľmi rýchla s množstvom nepresností, čo sa ukázalo v závere zápasu, kde nám chýbali sily. Už v 3. min. po peknej akcii Fialu so Sivákom, strieľal Fiala tesne vedľa brány. Súper hral výborne kombinačne a rýchlo, s čím sme mali ťažkosti. Po sérii chýb v obrannej činnosti sa súper dostal do vedenia v 26. min., keď sme nedokázali odkopnúť loptu a súper strelou zo 16-tky skóroval. Chlapci sa snažili hrať kombinačne, no vo finálne fáze sme sa nedokázali presadiť a polčas skončil 0:1.
Hneď na začiatku druhého polčasu sa nám podarilo vyrovnať v 43. min., keď sa k lopte na hranici 16-tky, dostal Pa. Sivák a umiestnenou strelou k tyči vyrovnal. Súper sa snažil strhnúť víťazstvo na svoju stranu zvýšenou aktivitou a pohybom. Dobre sme zhusťovali stred poľa a vzájomne sa zdvojovali, čím sme súpera nepúšťali pred našu bránu. V šanciach súpera nás podržal brankár, alebo súper mieril vedľa. Záver zápasu sme zvládli takticky a podarilo sa nám udržať remízu.
Ďakujeme chlapcom za bojovný výkon. Napriek oslabeniam (zranenie, choroba) sa im podarilo bodovať.