Starší a mladší dorast: 14. kolo

14. kolo (28. 10. 2011) : TJ Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava "B" 2:3 (1:2)

TJ Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava "B" 2:3 (1:2)
Zostava Myjavy: Jurica, Tomič, Onder, Palkovič (61' Petrík), Mokrý, Vrábel, Drahoš, Osuský (71' Tardík), Sivák, Jastrab, Lacuška.

V zápase s ŠK Slovanom sa hral od úvodu opatrný futbal, v ktorom najmä obrany dominovali nad útokom. Až v závere polčasu po individuálnych chybách padali góly. Najskôr Palkovič nedokázal dostať loptu do bezpečia a nabiehajúci Buška tečovanou strelou prekonal Juricu. O 3 minúty bolo vyrovnané. Po peknej individuálnej akcii a spätnej prihrávke Osuského zakončil Lacuška. A keď sa zdalo že polčas skončí remízou, prišla chyba Ondera a ďalší gól v našej sieti 1:2.
V úvode druhého polčasu prišla ďalšia naša chyba a súper bol opäť nekompromisný 1:3. O 2 minúty Jastrab znížil na 2:3 a zdalo sa, že by sme mohli s vývojom zápasu niečo urobiť. No súper nás svojou umnou hrou do vážnejšej šance nepúšťal a keď v závere zápasu Jastrab prestrelil prázdnu bránku skóre sa už nemenilo.
Je to škoda, pretože sme Slovanu boli vyrovnaným partnerom a rozhodli hlavne individuálne chyby, ktorých sme spravili viac. I napriek tomu, že sme nezískali ani bod, chlapci si zaslúžia za predvedený bojový výkon pochvalu..

TJ Spartak Myjava - ŠK Slovan Bratislava "B" 1:1 (1:1)

Zostava Myjavy: VRZALA, ZUZKOVIČ, PETROVIČ, DUREC J., TOMAN, FERENČIČ, FIALA, SIVAK Pa., DUREC M. (Lipár), NIKODEM, VÁVRA (Mareček).

Zápas sa hral na umelej tráve za dobrého počasia. Od začiatku sme hrali zodpovedne a s chuťou, a už v druhej min. sme sa ujali vedenia po krásnej strele Zuzkoviča z 18 m. Súper sa snažil o vyrovnanie, hral dôrazne a niekedy až za hranicou pravidiel. V 12. min. súper vyrovnal, keď si naša obrana zrazila center do brány. Chlapci sa naďalej snažili, výborne kombinovali a dostávali sme sa pred súperovu bránu. Vo finálnej fáze sme však vždy volili buď nepresnú prihrávku, alebo váhali so streľbou a tak šance Nikodéma, Vávru a Ferenčiča zostali nevyužité.
Do druhého polčasu sme prestriedali, keď zraneného Nikodéma vymenil Mareček. Súper aj naďalej hral tvrdo, rozhodca však hru neprerušoval. V závere zápasu chceli obe mužstvá strhnúť víťazstvo na svoju stranu, avšak brankári už gól za svoj chrbát nepustili. Koniec zápasu bol emotívny, keď hostia žiadali 11-tku po vymyslenom páde v 16-tke a tvrdými zákrokmi záver nezvládli.
Chlapcom ďakujeme za poctivý prístup k zápasu v ktorom odovzdali maximum fyzických síl.