Výsledky odohraných prípravných zápasov myjavského dorastu.

PRÍPRAVNÉ ZÁPASY MLADŠIEHO DORASTU (U17):

• 28. 1. 2012: ŠK SKALICA - TJ SPARTAK MYJAVA 1 : 2 (1 : 0)

Zostava Myjavy: MAZINY, ZUZKOVIČ, DUREC, PECHA (Petrovič), TOMAN, LIPÁR, FIALA, SIVÁK Pa., VÁVRA, MAJOR (Mareček), NIKODÉM.
    Zápas sme hrali na zmrznutej UT v Skalici, čo sa odzrkadlilo na hre tímu. Robila nám problémy prihrávka, spracovanie lopty, čím nám viazla kombinácia. Prvý polčas sme sa na ihrisku hľadali. Súper nás dobre bránil a nedokázali sme pred 16-tkou nič vymyslieť. Centrované lopty s prehľadom hlavičkovali súperovi stopéri. Gól sme dostali po rohovom kope, keď nás súper prekonal hlavou k tyči.
    Do druhého polčasu, sme si povedali že musíme zlepšiť pohyb a zrýchliť kombináciu, čo sa nám aj podarilo a začali sme si vytvárať šance. Prvú ešte nepremenil Nikodém, keď nevystrelil v dobrej pozícii. Vyrovnali sme po nakrátko zahratom rohovom kope a v 16-tke sa výborne zorientoval J. Durec a nohou prekonal brankára. Druhý gól sme strelili po rýchlom brejku, keď Lipár krásnou diagonálou preniesol hru a po chybe brankára, Pecha do prázdnej brány skóroval.
    Zápas splnil účel, keď po fyzickej stránke sme vydržali odohrať celý zápas. Musíme ešte popracovať na kombináciách a spresnení prihrávok.

• 4. 2. 2012: FK DUSLO ŠAĽA - TJ SPARTAK MYJAVA 0 : 1 (0 : 0)

Zostava Myjavy: MAZINY, ZUZKOVIČ, SIVÁK Pe., PETROVIČ, TOMAN, LIPÁR, FIALA, SIVÁK Pa., MAJERNÍK (Kulíšek), PETRIK, NIKODÉM.
    Na zápas sme nastúpili len s jedným náhradníkom, keďže ostatní pre zranenia a choroby s nami necestovali. Do zápasu sme vstúpili dobre, chlapci sa dobre pohybovali a kombinovali. Súpera sme prehrávali v stredovej formácii avšak vo finálne fáze sme nič nevymysleli. Nedokázali sme dostať loptu na útočníkov a strácali lopty pre 16-tkou. Polčas skončil 0:0, v druhom sme zlepšili pressing na súpera, čo sa nám aj vyplatilo, keď sme v strede poľa získali loptu a po rýchlej kombinácii Kulíšek nahral Nikodémovi a ten skóroval. Za zmienku stojí ešte priami kop Fialu, keď z 30 m. opečiatkoval brvno.

• 19. 2. 2012: TJ SPARTAK MYJAVA - FK SKALICA 4 : 1 (2 : 1)

Zostava Myjavy: MAZINY, ZUZKOVIČ, SIVÁK Pe., PECHA, TOMAN, LIPÁR, FIALA, SIVÁK Pa., VÁVRA, KULÍŠEK, NIKODÉM.
    Odohrali sme zápas s tradičným súperom, chlapci sa dobre pohybovali, kombinovali s presnými nahrávkami a súpera výborne atakovali pri bránení. Vyhrávali sme 1: 0, po góle Nikodéma, avšak súper vyrovnal po ojedinelej štandardnej situácii, keď sme spravili chybu v obrane. Do polčasu sa nám podarilo zvýšiť na 2:1. V druhom polčase sme súpera nepúšťali do šancí, držali sme loptu na svojich kopačkách a dvomi gólmi Vlčeja a Lipára sme zaslúžene vyhrali 4:1.

• 21. 2. 2012: TJ SPARTAK MYJAVA - AS TRENČÍN 1 : 5 (0 : 1)

Zostava Myjavy: MAZINY, FERENČIČ, TOMAN, PECHA, VLČEJ, LIPÁR, FIALA, SIVÁK Pa., VÁVRA, KULÍŠEK, NIKODÉM. Striedali: Majerník, Suchý, Durec, Mareček.
    Odohrali sme zápas, zatiaľ s najlepším súperom v príprave. Súper bol výborne technicky pripravený, dobre sa pohyboval s loptou i bez lopty a bol neuveriteľne efektívny vo finálnej fáze. Tento zápas sme súperovu obrannú fázu veľmi nepreverili, keďže sme sa počas celého zápasu bránili. Snažili sme sa vykrývať priestor, zdvojovať v obrane, čo sa nám v prvom polčase vcelku darilo. Súper nám dal gól po strele z 18 metrov do vinkla. Ostatné šance, zlikvidoval brankár Mazíny, alebo súper strieľal vedľa. V druhom polčase, sme prestriedali a súper to hneď na začiatku využil na strelenie druhého gólu. Podarilo sa nám odpovedať po ojedinelej akcii, keď po presnej prihrávke Marečku, sa výborne v 16-tke, uvoľnil Nikodém a po jeho presnej nahrávke Mareček skóroval. V ďalšom priebehu sme na výborne hrajúceho súpera nestačili a po krásnych strelách, súper zvýšil na konečný stav 5:1. Chlapci sa snažili do konca zápasu, ale súper bol jednoznačne nad ich sily.

• 22. 2. 2012: TJ SPARTAK MYJAVA - FK NOVÉ MESTO NAD VÁHOM 1 : 5 (1 : 3)

Zostava Myjavy: MAZINY, ZUZKOVIČ, DUREC, PECHA, TOMAN, FERENČIČ, LIPÁR, SIVÁK Pa., VÁVRA, MAREČEK, NIKODÉM. Striedali: Majerník, Suchý, Kulíšek, Major, Fiala.
    Do zápasu sme vstúpili nezodpovedne. Chlapci ako keby podcenili súpera, robili sme chyby v obrane, začo nás súper trestal gólmi. Gól sme strelili po rohovom kope, keď sa dobre zorientoval Mareček v 16-tke. Ďalšie šance, sme svojim nedôrazom nedotiahli do gólu. Súper naopak nás vždy potrestal po našich chybách. I keď to bol tretí zápas počas štyroch dní, chlapci však musia zvládnuť únavu a hrať jednoduchšie a zodpovednejšie.

• 26. 2. 2012: MSK BŘECLAV - TJ SPARTAK MYJAVA 0 : 0

Zostava Myjavy: MAZINY, ZUZKOVIČ, TOMAN, PECHA, FERENČIČ, LIPÁR, VÁVRA, SIVÁK Pa., MAJERNÍK, KULÍŠEK, NIKODÉM. Striedali: Suchý, Major.
    V prvom polčase sme sa ako keby ťažko rozbiehali, viazla nám kombinácia a robili sme veľa nepresných prihrávok. Viazla nám súhra formácií, nedokázali sme sa presadiť v útočnej fáze. Súper výborne napádal, nenechal nás rozvinúť akciu. Hra sa odohrávala medzi 16-tkami. Jedinú šancu sme si vypracovali po rohovom kope, ale Vávra hlavou zakončil vedľa. Do druhého polčasu sme spravili zmeny a hra sa nám začal dariť. Dokázali sme si presne prihrávať, dobre sme sa pohybovali a vyhrávali osobné súboje. Dobre sme prenášali ťažisko hry a vytvárali si voľné priestory na kombináciu. Súpera sme do ničoho nepustili, naopak my sme boli nebezpeční a dôrazní pred bránou. V 65. minúte po individuálnej akcii Vávru sme nastrelili tyč. Ostatné strely nám brankár kryl.
    V dnešnom zápase sme spokojní s obrannou fázou a hrou v druhom polčase.

• 2. 3. 2012: TJ SPARTAK MYJAVA - FK Nemšová "19" 1 : 4 (0 : 1)

Zostava Myjavy: MAZINY, ZUZKOVIČ, TOMAN, PECHA, FERENČIČ, MAJOR, SIVÁK. Pe., SIVÁK Pa., VÁVRA, PETRÍK, NIKODÉM. Striedali: Suchý, Major, Vlčej, Kulíšek.
    Nastúpili sme proti staršej kategórii, čo sa počas celého zápasu ukazovalo. Naši hráči aj napriek snahe prehrávali osobné súboje a nedokázali sme na dlhší čas udržať loptu na kopačkách. Polčas sme prehrali 0:1,keď sme gól dostali po veľkej chybe v obrane.
    V druhom polčase sme hru zlepšili a predviedli sme niekoľko pekných akcií, ktorým však chýbalo dôraznejšie zakončenie. Súper nás potrestal po centri z pravej strany a zakončení hlavičkou, keď sme nedôrazne bránili. V 60 min sme strelili gól po akcii Nikodéma a dôrazom pred bránou zakončil Peťo Sivák. V závere zápasu sme po hrubých chybách v obrane dostali ešte dva góly a tak súper vyhral zaslúžene.

autor textu: S. Šarudi