Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 21. kolo

ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
21. kolo (15. 4. 2012) : FC Baník Horná Nitra - TJ Spartak Myjava 1:2 (1:2)

Mladší dorast U17 :
21. kolo (15. 4. 2012) : FC Baník Horná Nitra - TJ Spartak Myjava 1:2 (1:0)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

FC Baník Horná Nitra - TJ Spartak Myjava 1:2 (1:2)

Góly Myjavy: Jastráb (2)
Detaily stretnutia nie sú k dispozícii.

MLADŠÍ DORAST U17 :

FC Baník Horná Nitra - TJ Spartak Myjava 1:2 (1:0)
Zostava Myjavy: MAZINY (41' RAVAS), FERENČIČ, SIVÁK Pe., DUREC J., TOMAN, SMOLÍČEK, SIVÁK Pa., PECHA, VÁVRA (76' LIPÁR), NIKODÉM (80' VLČEJ), PETRÍK (73' MAJOR).

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Zápas sme odohrali na FŠ v Prievidzi proti družstvu Hornej Nitry. Nastúpili sme s cieľom, konečne v takmer kompletnom zložení, zabodovať naplno. Od prvej minúty sme išli dôsledne za svojim cieľom, hrali sme koncentrovane, dôrazne aj keď v niektorých momentoch sme sa nepresnými prihrávkami zbavili možnosti nebezpečnejšie ohroziť domácu bránu. Súpera sme umne bránili, nepustili sme ho do tlaku a nedovolili sme mu ohroziť nášho brankára. Po zisku loptu sme sa snažili rýchlo prejsť do ofenzívy. Naša snaha však končila pred 16-kou domácich, alebo strelami mimo brány. Naopak boli to hráči súpera, ktorí využili našu slabšiu koncentráciu v závere polčasu a po zahratí rohového kopu a našom nedôslednom odohratí lopty zahral reflexívne rukou na čiare Pecha z čoho rezultovala červená karta a 11 m kop. 1:0. Treba však poznamenať, že ruke nášho hráča predchádzal faul domáceho hráča, ktorý zrazil Vávru nedovolene na zem.

Paradoxom 2. polčasu bol výkon nášho družstva, keď sme aj v početnom oslabení hrali aktívne smerom dopredu a veľmi dobre a disciplinovane v defenzíve. Náš oduševnený a tímový výkon nám priniesol ovocie v podobe vyrovnávajúceho gólu Tomana po centri Durca 1:1. Sympatické na našom výkone bolo, že sme sa aj naďalej pokúšali o ďalší gól. Ten na našu radosť prišiel 10 min. pred koncom, keď opäť po centri Durca sa najlepšie zorientoval Petrík a strelou k tyči otočil výsledok v náš prospech 1:2. Zápas sme umne dohrali do konca, niektorí hráči siahli až na dno síl, za čo im patrí obdiv a poďakovanie.

Víťazstvo si veľmi ceníme, potešilo nás a bolo odmenou za dobre odvedenú prácu počas celého mikrocyklu.