Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Prípravné zápasy dorastu

ilustračný obrázok

(aktualizované: 28. 7. 2012)

Výsledky odohraných prípravných zápasov myjavského mladšieho dorastu (U17) v rámci letnej prípravy pred sezónou 2012/2013.

 

PRÍPRAVNÉ ZÁPASY MLADŠIEHO DORASTU (U17):

 • 21. 7. 2012: FK HODONÍN - SPARTAK MYJAVA 0 : 0 (0 : 0)

  Zostava Myjavy: Ravas, Žúrek (Baranovič), Durec, Pecha (Čobrda), Mareš L., Vávra (Švancara), Flamík Lipar, Halabrín (Mateják), Mareš T. (Kulíšek), Ferenčič (Žabka).
  Zápas sme hrali na prírodnej tráve v Hodoníne. Odohrali sme kvalitný zápas, hráči sa snažili hrať kombinačne, čo nás tešilo. Nedostatky sme mali v počiatočnej fáze rozohrávky, keď hlavne od obrany išli nepresné lopty. V strede zálohy hral dobre Flamík, keď sa dobre pohyboval a dokázal podržať loptu. V 17. minúte sa dobre na pravej strane uvoľnil Vávra, obišiel súpera, namiesto strely však zvolil prihrávku, ktorú zachytil súper. Vypracovali sme si viacero štandardných situácií, chýbal však väčší dôraz.
  V druhom polčase sme prestriedali a hneď v úvode mal šancu Vávra, loptu si však pohodil dlhú a brankár dobre vybehol. V 62. minúte po individuálnej akcii nastrelil tyč T. Mareš, keď dobre obstreľoval brankára. Máme stále čo zlepšovať, ale chalani potešili snahou poctivým prístupom.
   
 • 24. 7. 2012: FK SKALICA - SPARTAK MYJAVA 0 : 3 (0 : 2)

  Zostava Myjavy: Ravas, Žúrek (Baranovič), Durec (Čobrda), Pecha, Mareš L. (Bielčik), Vávra (Švancara), Flamík, Lipar (Stacho), Halabrín (Zríni), Mareš T. (Gímeš), Ferenčič.
  Hrali sme v Kopčanoch na výbornom ihrisku. Od začiatku sme hrali s výborným nasadením. kombinačne a s veľkým dôrazom. Všetci hráči sa dobre pohybovali, bola častá výmena lôpt s presúvaním hry. V 20. Minúte zaútočil Žúrek a bol pred 16-tkou faulovaný. Priamy kop výborne kopol Pecha, hráči brankára pomýlili svojim pohybom a lopta skončila v bráne. Bola to dobre kopnutá štandardka. Druhý gól sme dali po peknej akcii, keď v strede poľa vybojoval loptu Flamík, pekne kolmicou vysunul Vávru a ten sám na brankára nájazd premenil. Ďalšie naše šance zastavoval súper nedovolenými zákrokmi. Po jednom z nich Pecha nastrelil brvno.
  V druhom polčase sme prestriedali, ale naďalej sme tlačili súpera, šance sme však nepremieňali. Skórovali sme už len raz, keď priamy kop z 25m trafil výborne hrajúci Pecha do šibenice a nedal brankárovi šancu.
   
 • 28. 7. 2012: SPARTAK TRNAVA - SPARTAK MYJAVA 1 : 0 (0 : 0)

  Zostava Myjavy: Ravas, Žúrek, Durec (Čobrda), Flamík, Mareš L., Halabrín (Švancara), Havlík, Majerník (Stacho), Kulíšek (Bielčik), Mareš T., Ferenčič (Baranovič).
  Stretnutie sme hrali s trnavskou 18-tkou a odohrali sme vyrovnaný zápas. Chalani dôrazne dostupovali k súperovi a nepúšťali ho k našej bráne. Hra sa odohrávala medzi 16-tkami s množstvom súbojov. Súper sa snažil prekvapiť dlhými loptami do ktorých si nabiehali rýchly útočníci. Naša obrana však dobre čítala hru a vzájomne sa zabezpečovala. V 27. Minúte dostal peknú kolmú loptu od T. Mareša Ferenčič, dobre si nabehol, brankár však dobre prečítal hru a šancu mu zmaril.
  V druhom polčase dostali šancu i ostatný hráči a do ťažkého zápasu nabehli dobre. V 66. Minúte sme však v strede poľa spravili chybu a súper do otvorenej obrany skóroval. Snažili sme sa vyrovnať a v 72. minúte sa nám to takmer podarilo. Flamík výborne zahral štandardnú situáciu, ktorú po teči brankár s námahou vyrazil.
  Ďakujem chalanom za poctivý prístup a dobrý výkon.

autor textu: S. Šarudi