5. kolo (2. 9. 2012) : FC Nitra "B" - Spartak Myjava 1:2

5. kolo (2. 9. 2012) : FC Nitra "B" - Spartak Myjava 3:0 (1:0)

Detaily stretnutia nie sú k dispozícii.

FC Nitra "B" - Spartak Myjava 3:0 (1:0)
Zostava Myjavy: Janček, Žúrek, Durec, Havlík, Mareš L., Kulíšek (Majerník), Čobrda, Lipar (Zríni), Halabrín (Baranovič), Mareš T., Ferenčič (Švancara).

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Zápas sme hrali v Nitre s veľmi kvalitným a vyspelým súperom. Nitra od začiatku zápasu pôsobila futbalovým dojmom, jej hráči sa veľmi dobre pohybovali a dobre pracovali s loptou. My sme sa snažili napádať súpera už pri preberaní lopty a nedovoliť súperovi rozvinúť akcie. V 17. minúte nás súper potrestal, keď nepresnú rozohrávku z obrany zachytil a z krídla presnú prihrávku zakončil gólom. My sme málo ponúkali do kombinácie počas celého polčasu a niektoré rýchle protiútoky sme pokazili nepresnou prihrávkou.

Do druhého polčasu sme vstúpili so snahou vyrovnať a zlepšiť hru. Boli sme však naďalej nedôrazní a pomalší v osobných súbojoch, čo súper potrestal v 57. minúte, keď strelou k tyči zvýšil na 2:0. Vo viacerých šanciach súpera nás podržal brankár Janček, ktorý dobre zachytal. Gól na 3:0 sme dostali v 82. minúte po rohovom kope súpera a našom slabom dôraze v 16-tke.
Súper vyhral zaslúžene, pretože bol lepší a futbalovejší, ale my sa musíme viac pobiť o výsledok, odovzdať na ihrisku maximum a ísť až na dno svojich síl.