7. kolo (15. 9. 2012) : FC Baník Horná Nitra - Spartak Myjava 2:1 (2:0)

7. kolo (15. 9. 2012) : FC Baník Horná Nitra - Spartak Myjava 1:0 (1:0)

FC Baník Horná Nitra - Spartak Myjava 2:1 (2:0)
Zostava Myjavy: Ravas, Palkovič, Vavák, Pecha, Toman, Sivák Pa., Vávra, Holič, Vrábel, Gaža, Tomič. Striedali: Smolíček, Ferenčič, Nikodem, Baranovič.

V prvom polčase boli domáci behavejší, priamočarejší a futbalovejší. Preto sa dostávali do šancí a dve z nich využili aj keď gólom predchádzali naše hrubé individuálne chyby. Po dôraznom dohovore v šatni sme nastúpili do druhého polčasu ako vymenení. Zvýšili sme dôraz, zlepšili výber miesta, spresnili prihrávky, získavali sme odrazené lopty, kombinovali sme na málo dotykov, prenášali sme ťažisko hry, vytvárali sme si štandardné situácie a výsledkom toho bol drvivý tlak. Domáci sa nedostali do jedinej šance, ale tie naše končili na výbornom brankárovi, prípadne strely zablokovali dobre pozične brániaci domáci hráči. Po znížení po rohovom kope na 2:1 Vráblom náš tlak ešte vygradoval, ale šanca po chybe obrany ani zakončenie po signáli pri rohovom kope sa vďaka domácemu brankárovi gólom neskončili.
Napriek tomu musíme chlapcom za výkon v druhom polčase poďakovať a oceniť charakter a súdržnosť mužstva, pretože za predvedený výkon a herný prejav sme si zaslúžili minimálne bod.

FC Baník Horná Nitra - Spartak Myjava 1:0 (1:0)
Zostava Myjavy: Janček, Žúrek, Flamík, Havlík, Mareš L., Kulíšek (Bielčik), Čobrda, Lipar (Durec), Halabrín, Mareš T., Baranovič (Švancara).

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Do zápasu sme vstúpili dobre, snažili sme sa hrať po zemi a kombinačne a už v 2. minúte sa k odrazenej lopte dostal Kulíšek, vystrelil, ale brankár loptu kryl. I naďalej sme dobre hrali, ale chýbala nám finálna prihrávka. V 24. minúte nás súper po ojedinelom útoku potrestal, keď unikol po pravej stane, nacentroval a nepokrytý hráč hlavou skóroval. Snažili sme sa vyrovnať v 27. minúte po individuálnej akcii Halabrína, keď obišiel 3 protihráčov, prihral Lipárovi ten však sám pred brankárom mieril tesne vedľa. V 36. minúte po peknej kombinácii šiel zo strany na bránu T. Mareš, avšak namiesto strely volil prihrávku.

V druhom polčase sme zvýšili tlak na súpera, dopredu sme posunuli Švancaru a Flamíka a súper i za cenu faulov zastavoval naše akcie. Po štandardných situáciách sme sa však nedokázali presadiť, nedokázali sme prestreliť súperovu obranu. Chalani bojovali až do konca, vyrovnať sa nám už nepodarilo.
Musíme sa zlepšiť v zakončení a v premieňaní šancí a koncentrovane hrať po celý zápas.