10. kolo (6. 10. 2012) : Spartak Myjava - MFK Dubnica nad Váhom "B" 0:1 (0:1)

10. kolo (6. 10. 2012) : Spartak Myjava - MFK Dubnica nad Váhom "B" 2:2 (1:0)

Spartak Myjava - MFK Dubnica nad Váhom "B" 0:1 (0:1)
Zostava Myjavy: Ľutujeme, ale nie je k dispozícii.

Do zápasu sme vstupovali s odhodlaním odčiniť posledné nepriaznivé výsledky. Hostia ale pôsobili futbalovejším dojmom a citlivo striedali tempo a spôsob hry. Nebezpečné boli najmä ich kolmé rýchle protiútoky po dlhých loptách za našu obranu. Z množstva šancí na obidvoch stranách ostala nakoniec využitá jediná z nich po nepriehľadnej situácii pred našou bránou. V samotnom závere sme po voľnom priamom kope nastrelili brvno.

Spartak Myjava - MFK Dubnica nad Váhom "B" 2:2 (1:0)
Zostava Myjavy: Janček, Žúrek, Havlík, Durec, L. Mareš, Halabrín (40' Švancara), Čobrda, Flamík, Lipár (58' Zríny), Kulíšek, T. Mareš.

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Znova sme odohrali výborný zápas s kvalitným súperom, ale iba s bodovým ziskom. Súper hral od začiatku kombinačne, ale iba po 16-tku, pretože sme výborne zatvárali dôležité priestory. V 8. minúte sa do šance dostal T. Mareš, ale brankár mu strelu vyrazil. My sme si šance vytvárali najmä po štandardných situáciách, keď T. Mareš hlavičkoval vedľa a Žúrekova hlavička išla do stredu brány. Gól sa nám podarilo streliť v 34. minúte. Po rohu Flamíka na zadnej tyči výborne hlavičkoval T. Mareš.

V druhom polčase sa súperovi podarilo vyrovnať v 49. minúte po priamom kope zo 40 metrov, keď strela zaplávala pred našim brankárom a skončila v bráne. O 5 minút išiel sám na bránu po peknej akcii Flamík, ale trafil iba brankára. V 58. minúte po kombinácii T. Mareš - Kulíšek posledne menovaný krížnou strelou zvýšil na 2:1. Na posledných 20 minút súper vystupňoval tempo a podarilo sa mu vyrovnať v 70. minúte, keď prvú strelu Janček vyrazil, ale na dorážku už nestačil.
Po dobrej hre a zodpovednom výkone, keď chalani odovzdali na ihrisku všetky sily, sa nám opäť nepodarilo zvíťaziť.