14. kolo (31. 10. 2012) : Spartak Myjava - FK Púchov 2:0 (0:0)

14. kolo (31. 10. 2012) : Spartak Myjava - FK Púchov 3:0 (2:0)

Spartak Myjava - FK Púchov 2:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Ľutujeme, momentálne nie je k dispozícii.

V nepríjemnom jesennom počasí boli pre náš tým najväčším nepriateľom vietor a fyzická vyspelosť hráčov súpera. V prvom polčase bola hra neurovnaná a nepresná. Na obidvoch stranách obrany vyrobili veľa chýb, ale ani jedno mužstvo z toho nič nevyťažilo.
Po zmene strán sme prevzali taktovku hry a vytvorili sme si výraznú územnú prevahu. Keďže sme ani z nej nedali gól, bol to súper, ktorý si po sérii rohových kopov dal gól vlastný. V závere stretnutia, keď hostia hrali na riziko, pridal Vavák po rýchlom protiútoku rozhodujúci a ukľudňujúci druhý gól.

Spartak Myjava - FK Púchov 3:0 (2:0)
Zostava Myjavy: Janček, Žúrek, Flamík, Durec, Plichta, Vávra (70' Lipár), Čobrda (40' Havlík), L. Mareš, T. Mareš (64' Kulíšek), Halabrín (50' Baranovič), Ferenčič.

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Od začiatku zápasu sme chceli súpera nútiť k chybám a presadiť sa svojou kombinačnou hrou. Už v 7. minúte sa nám podarilo vstreliť gól, keď sa po rohovom kope najlepšie zorientoval Ferenčič a loptu usmernil do brány. Súper sa nedokázal presadiť cez naše pozorné celoplošné bránenie a lopty väčšinou nakopával na útočníkov. My sme sa znova presadili v 14. minúte, keď si na štandardnú situáciu dobre nabehol Ferenčič a loptu poslal do brány súpera. I naďalej sme dobre kombinovali, len chýbala presnejšia finálna prihrávka a dôraznejšie zakončenie.
Do druhého polčasu sme na súpera vybehli a ten musel odvracať viacero našich dobrých príležitostí. V 43. minúte výborne vnikal do 16-tky Ferenčič, loptu vystrelil, tá sa odrazila od obrancu zasa k nemu a pohotovo ju strelil povedľa brankára do brány. V ďalšom priebehu zápasu sme zle riešili prečíslenia 4-3 alebo 3-2 a súpera sme nepotrestali ďalšími gólmi.