Prípravné zápasy dorastu - zima 2012/2013

(aktualizované: 18. 2. 2013)

Výsledky a krátke reporty z odohraných prípravných zápasov myjavského dorastu...

PRÍPRAVNÉ ZÁPASY MLADŠIEHO DORASTU (U17):

• 20. 1. 2013: SPARTAK MYJAVA - BORSKÝ MIKULÁŠ 10 : 1 (2 : 0)

Zostava Myjavy: Janček, Plichta, Flamík, Havlík, Mareš L., Bielčik, Mareš T., Švancara, Lipar, Baranovič, Žabka. STRIEDAL: Žúrek.

Zápas sa hral na umelej tráve v Myjave na mierne šmykľavom teréne. Prízvukovali sme hráčom, aby hru zjednodušili s častejšou výmenou lôpt. Chalani dobre pristúpili k zápasu, v ktorom sme dominovali. V 9. minúte brankár Janček chytil pokutový kop, no potom sme už začali strieľať góly. V 22. minúte centroval Plichta a Lipar z voleja 1:0. V 25. minúte bol v pokutovom území faulovaný Baranovič a penaltu sám premenil.
    Druhý polčas sme pokračovali v dobrej hre a v 59. minúte po strele Švancaru pohotovo dorazil Mareš T. Gólovú radosť si T. Mareš zopakoval o 4 minúty po rohovom kope. V 67. minúte súper skóroval po štandardnej situácii a zlom pokrytí hráčov. O minútu neskôr predviedol krásnu akciu Lipar, keď na polovici ihriska zobral loptu, obišiel 3 protihráčov a skóroval. V týchto fázach už súper kondične nestíhal pokrývať našich hráčov. V 70. minúte bol v šestnástke opäť faulovaný Baranovič a Švancara penaltu bezpečne premenil. Po krídelnej akcii v 72. minúte skóroval Žabka a o 3 minúty Švancara. Posledné minúty patrili L. Marešovi, keď po prihrávkach Žabku a krásnej kolmici Flamíka uzavrel skóre na 10:1.

• 27. 1. 2013: SPARTAK MYJAVA - FK STARÁ TURÁ 9 : 1 (3 : 0)

Zostava Myjavy: Janček, Žúrek, Plichta, Havlík, Mareš L., Mareš T., Čobrda, Švancara, Lipar, Baranovič, Žabka. STRIEDALI: Bielčik, Stacho, Gímeš.

Zápas sa hral na umelej tráve v Myjave na lepšej ploche ako týždeň späť. Všetci hráči hrali približne rovnaký čas, pretože sme striedali hokejovo, pre silný mráz. Súper bol asi na rovnakej úrovni ako minulotýždňový Borský Mikuláš. I tak sme kazili veľké množstvo jednoduchých prihrávok, hrali sme zložito, chýbala väčšia medzihra. V 18. minúte bol v 16-tke faulovaný Baranovič a sám 11 m premenil. 1:0. V 32. minúte po skrumáži v 16-tke dorazil do brány Gímeš 2:0. Tesne pred polčasom v 38. minúte dorazil vyrazenú strelu Gímeša do brány Baranovič 3:0.
    Po polčase sme hru spresnili a predviedli zopár pekných akcií. V 43. minúte po osi Žabka - Baranovič - Mareš T. sme zvýšili na 4:0. O 5 minút neskôr sme nedôrazne odkopli v našej 16-tke, následne sme faulovali a súper dal z 11 m gól na 4:1. V 51. minúte sa opäť presadil Mareš T. a zvyšoval skóre na 5:1. V 61. minúte potiahol po strane loptu Baranovič a peknou spätnou prihrávkou našiel Žabku, ktorý presne zakončil. 6:1. Po krátko zahratom rohu v 67. minúte pekne zacentroval Žúrek a Čobrda hlavou skóroval na 7:1. V 71. minúte sa uvoľnil v 16-tke Baranovič, prihrával pred bránu, ale súperov hráč zahral rukou a po úspešnom realizovaní 11 m zvyšoval Švancara na 8:1. V 77. minúte po krídle potiahol loptu Mareš L., spätnou prihrávkou našiel nabiehajúceho Švancaru a ten z prvej nedal brankárovi šancu a zavŕšil skóre zápasu na 9:1.

• 2. 2. 2013: ZLATÉ MORAVCE - SPARTAK MYJAVA 2 : 0 (0 : 0)

Zostava Myjavy: Janček, Žúrek, Plichta, Havlík, Smolíček, Gaža, Čobrda, Švancara, Lipar, Baranovič, Nikodém. STRIEDALI: Bielčik, Gímeš, Zríni, Ravas.

Zápas sme odohrali proti U19, pričom aj za nás nastúpili traja hráči zo staršieho dorastu. Odohrali sme výborný prvý polčas, keď sme dokázali dobre pokrývať súperových hráčov, posúvať sa do ťažiska hry a hrať dôrazne v osobných súbojoch. Do útočnej fázy sme sa dostávali veľmi ťažko, pretože sme po zisku lopty často kazili prihrávky. Súper mal na začiatku zápasu dve šance, ale v dobrých streleckých pozíciách netrafil bránu. My sme mohli skórovať v 27. minúte po krídelnej akcii, ale brankár domácich výborne zasiahol.
    Do druhého polčasu sme prestriedali a ešte v 52. minúte odstúpil Smolíček pre zranenie. Súper nás pritlačil a v 65. minúte skóroval po centrovanej lopte. V 74. minúte sme dovolili súperovi vystreliť, Janček loptu vyrazil, no dorážku sme už nepokryli. V 86. minúte sme mohli znížiť, ale šancu Gímeša výborným vybehnutím zmaril brankár.
    Chalani podali zodpovedný poctivý výkon a nedovolili vyspelejšiemu súperovi sa výraznejšie presadiť.

• 9. 2. 2013: SPARTAK MYJAVA - FK HODONÍN 2 : 2 (0 : 1)

Zostava Myjavy: Janček, Žúrek, Flamík, Durec, Mareš L., Plichta, Čobrda, Švancara, Lipar, Baranovič, Mareš T. STRIEDALI: Bielčik, Zríni, Kulíšek, Halabrín, Havlík.

Zápas sa hral na umelej trávnatej ploche v Myjave. Všetci hráči hrali približne rovnaký čas, pretože sme striedali hokejovo. Bol to zápas dvoch rozdielnych polčasov. V prvom sme hrali nedôrazne, pomaly a s malou agresivitou pri získavaní lôpt. Hodonín získal prevahu v strede poľa a tým dokázal mať častejšie loptu na svojich kopačkách. V 19. minúte po chybe v obrane dal na 0:1. Prvý polčas sme vystrelili na bránu súpera iba 3 krát.
    V druhom polčase sme súpera pritlačili, ale ten nás potrestal v 49. minúte po rýchlom protiútoku a výbornom zakončení. 0:2. My sme však dokázali odpovedať v 56. minúte, keď po ľavej strane potiahol loptu Havlík, spätnou prihrávkou našiel Baranoviča, ten vystrelil a pred brankárom tečoval loptu Kulíšek. 1:2. Vyrovnali sme v 58. minúte, keď sa v strede uvoľnil Švancara a strelou z 25 metrov prekvapil súperovho brankára. I ďalej sme tlačili súpera, ktorý hrozil väčšinou po rýchlych brejkoch. Gól sme však už nedali.
    Tak ako druhý polčas, musíme dokázať hrať po celý zápas.

• 17. 2. 2013: AFC NOVÉ MESTO NAD VÁHOM - SPARTAK MYJAVA 2 : 3 (2 : 1)

Zostava Myjavy: Mazíny, Žúrek, Durec, Havlík, Mareš L., Plichta, Kulíšek, Flamík, Lipar, Halabrín, Švancara. STRIEDAL: Bielčik.

Odohrali sme zápas proti dobre hrajúcemu súperovi. Novomešťania hrali od začiatku s veľkým dôrazom, okamžite nás napádali a nenechali rozohrať loptu. V 8. minúte po slabom dôraze v strede poľa sme nezachytili kolmú prihrávku a domáci strelili gól. V 18. minúte zahrával štandardnú situáciu L. Mareš a J. Durec dôrazne dotlačil loptu do brány. I naďalej sme však hrali ustráchane s množstvom nepresností. Súper to potrestal v 35. minúte keď išiel sám na brankára a s prehľadom skóroval.
    Do druhého polčasu sme prestriedali a vymenili hráčov na ich postoch, pretože v tom prvom to moc nefungovalo. Do stredu poľa sme posunuli Flamíka a Kulíška, ktorí výborne určovali vývoj hry a dirigovali mužstvo. V 54. minúte sa v strede uvoľnil Flamík, peknou prihrávkou našiel dobre nabiehajúceho Švancaru a ten adresoval spätnú prihrávku pred bránu na Kulíška, ktorý vyrovnal na 2:2. V 70. minúte potiahol po ľavej strane L. Mareš, prihral pred bránu Švancarovi, ten zasunul loptu do brány, no rozhodca pre údajný ofsajd gól neuznal. V 78. minúte sa to ale podarilo Kulíškovi, ktorý v strede poľa vybojoval loptu a spoza 16-tky krásnou strelou prekonal brankára.

autor textu: S. Šarudi