Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Zimná príprava mladšieho dorastu U 17

ilustračný obrázok

Zimná príprava mladšieho dorastu U 17 na jarnú časť súťaže prebiehala  v domácich podmienkach, kde hráči i realizačný tím našli všetko potrebné pre kvalitný tréningový proces. Trénovali na umelej tráve za každých podmienok, čo bolo niekedy vzhľadom na počasie veľmi náročné  (zmrznutý a šmykľavý povrch).

 

PRÍPRAVNÉ ZÁPASY MLADŠIEHO DORASTU (U 17)

Do prípravy nastúpilo 15 hráčov, päť po konzultácii s trénerom U 19 absolvovali prípravu v tejto vekovej kategórii. Trénovali 5-krát týždenne. V týchto mikrocykloch absolvovali sedem tréningových jednotiek. Počas zimnej prípravy sa vyskytli menšie problémy s prípravnými zápasmi, njamä v jej druhej polovici, kedy hráči z rôznych dôvodov neodohrali posledné dva duely. V danej fáze prípravy to nebolo najideálnejšie, pretože práve v týchto zápasoch chceli tréneri stabilizovať zostavu na majstrovské stretnutia. V prípravných zápasoch sa ukázalo, že najväčším problémom bude premieňanie gólových príležitostí. Ďalším problémom, ktorý sa vyskytol počas prípravy bola veľká maródka hráčov a u niektorých horší prístup k tréningovým povinnostiam. Tak sa stalo, že pre zranenia a choroby vypadlo 6 až 10  hráčov, čo doratnecov limitovalo v tréningovom procese a boli dokonca nútení sa v jednom mikrocykle tréningovo spojiť s družstvom U 19. V prípravných zápasoch bolo skôr výnimkou, keď postavili zostavu podobnú predchádzajúcim zápasom. V niektorých zápasoch nastúpili len s jedným náhradníkom, respektíve im pomohli hráči U 19. Na jednej strane situácia dobrá pre ďalších hráčov, ktorí na jeseň nastupovali menej, no pre trénera nie najideálnejší stav, keď v zápasoch sa žiadali zmeny, ale pre nedostatok hráčov ich nebolo možné zrealizovať. Aj preto tréner pristúpil k hokejovému striedaniu a točil hráčov, aby odohrali čo najviac minút. Pre hráčov to bolo určite dobré. Najväčším problémom u nich bolo stabilizovanie výkonnosti, pre danú vekovú kategóriu však normálny jav.

Celkovo maldší dorastenci odohrali päť z plánovaných siedmich stretnutí. Bilancia zápasov je 3 víťazstvá, 1 remíza a 1 prehra pri aktívnom skóre 24 : 8. Najlepším strelcom družstva bol Švancara so 6 gólmi. Hráčmi s najväčším množstvom odohratých minút boli Švancara a Plichta, ktorí odohrali 385 zo 400 minút.

Prípravné zápasy:

1. Myjava – Borský Mikuláš 10 : 1
góly: Mareš T., Mareš L., Švancara, Lipár po 2, Baranovič, Žabka

2. Myjava – Stará Turá 9 : 1
góly: Mareš T., Švancara, Baranovič po 2, Žabka, Gímeš, Čobrda

3. Zlaté Moravce U 19 – Myjava 2 : 0

4. Myjava – Hodonín 2 : 2
góly:  Švancara, Kulíšek

5. Nové Mesto nad Váhom – Myjava 2 : 3
góly: Durec, Švancara, Kulíšek

6. Myjava – Hlučín - zrušený

7. Břeclav – Myjava - zrušený

Odporúčania pre jarnú časť: Cieľ, ktorý si dal realizačný tím v príprave, a to fyzicky pripraviť hráčov, pre veľkú maródku splnil len čiastočne a naďalej bude na tom pracovať. Treba však naďalej tvrdo pracovať aj na odstraňovaní technických nedostatkov a na celkovom hernom prejave.

autor textu: S. Šturdík