18. kolo (24. 3. 2013) : ŠK Slovan Bratislava "B" - Spartak Myjava 4:2 (2:1)

18. kolo (24. 3. 2013) : ŠK Slovan Bratislava "B" - Spartak Myjava 1:3 (0:1)

ŠK Slovan Bratislava "B" - Spartak Myjava 4:2 (2:1)
Zostava Myjavy: Ľutujeme, momentálne nie je k dispozícii.

Vo vyrovnanom stretnutí zvíťazili šťastnejší domáci hráči. Hral sa otvorený útočný futbal. Ujali sme sa vedenia Ferenčičom po štandardke. Domáci vyrovnali po rýchlom protiútoku a v druhom polčase po malom dôraze našich hráčov v našom pokutovom území pridali druhý gól. Na 2:2 vyrovnal Vavák po voľnom priamom kope Tomiča. Potom sme prebrali iniciatívu a vytvorili sme si sériu čistých gólových šancí, ale ani jednu z nich sme nepremenili. Naopak, súper po nepresnom odkope Vrábla dosiahol poľahky v 86. minúte tretí gól. V posledných sekundách sme hrali na maximálne riziko so snahou o vyrovnanie a inkasovali sme do otvorenej obrany štvrtý gól.
Vzhľadom na vyrovnanosť priebehu hry, držanie lopty a počet šancí sme si minimálne bod zaslúžili.

ŠK Slovan Bratislava "B" - Spartak Myjava 1:3 (0:1)
Zostava Myjavy: Janček, Žúrek, Flamík, Havlík, Plichta, Kulíšek (60. Zríni), Mareš T., Čobrda, Lipar (66. Halabrín), Baranovič, Švancara.

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Zápas sa hral na umelej tráve. Od úvodu sme chceli hrať dôrazne v strede poľa a prinútiť súpera k chybám. Už v 7. minúte vybojoval Švancara v strede poľa loptu, narazil si s Baranovičom a išiel sám na brankára, ten však výborným zákrokom zachránil. V 21. minúte opäť Švancara postupoval sám na brankára, no bránu prestrelil. Súper sa snažil väčšinu lôpt nakopávať, naša obrana však pracovala výborne. V 38. minúte sa nám to už podarilo, keď po peknej kombinácii v strede ihriska išiel Baranovič sám na brankára a pekne ho obstrelil.
V druhom polčase Bratislavčania pridali na dôraze a pritlačili nás k našej bráne. Podarilo sa im vyrovnať v 58. minúte hlavičkou po centri z pravej strany. My sme však odpovedali v 64. minúte, keď slabý odkop brankára zachytil T. Mareš, vystrelil, brankár loptu stihol síce vyraziť, no Baranovič ju presnou umiestnenou strelou trafil do brány. Domáci sa snažili vyrovnať a v 74. minúte nám opečiatkoval žrď. V 80. minúte po zlej obrannej hlavičke získal loptu Baranovič, ťahal sám na bránu súpera a s prehľadom povedľa vybiehajúceho brankára upravil na konečných 1:3.

Všetkým chlapcom ďakujem za poctivý prístup k zápasu a obetavý výkon.