20. kolo (6. 4. 2013) : Spartak Myjava - FC Nitra "B" 4:0 (1:0)

20. kolo (6. 4. 2013) : Spartak Myjava - FC Nitra "B" 0:2 (0:1)

Spartak Myjava - FC Nitra "B" 4:0 (1:0)
Zostava Myjavy: Mazíny, Baranovič, Vrábel, Pecha, Palkovič, Sivák Pa., Sivák Pe. (80' Nikodem), Vavák, Ferenčič (72' Kučerák), Vávra (75' Smolíček), Tomič 5.

Zápas sme začali nátlakovou hrou a vypracovali sme si niekoľko gólových situácií. Súper hrozil len z rýchlych brejkov a pri niektorých z nich pri nás stálo šťastie. Skóre otvoril Vavák po dobre kopnutom rohu v podaní Baranoviča.
V druhom polčase sme zvýšili na 2:0 Tomičom po rýchlom protiútoku, ktorému ale predchádzali šance súpera, ktorý trafil žrď a následne netrafil odkrytú bránu. Na 3:0 zvýšil dorážkou po štandardnej situácii Vrábel a súper to zabalil a prestal behať. Vypracovali sme si rad ďalších príležitostí, ale využili sme už len jednu Ferenčičom. V závere zápasu sme zníženou koncentráciou pustli súpera do šance a Vrábel bol nútený v pokutovom území faulovať. Pokutový kop však brankár Mazíny zneškodnil a udržal si tak čisté konto.

Spartak Myjava - FC Nitra "B" 0:2 (0:1)
Zostava Myjavy: Janček, Žúrek, Flamík, Plichta, Mareš L., Čobrda, Zríni (40' Lipár), Mareš T., Kulíšek (40' Halabrín), Švancara (57' Durec), Baranovič (67' Žabka).

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Odohrali sme nešťastný zápas, keď nám Nitra strelila po našich dvoch chybách dva góly. Hrali sme proti výborne hrajúcemu súperovi, ktorý hral dobrý kombinačný futbal s výborným pohybom. My sme sa snažili z dôslednej obrany vyrážať do rýchlych brejkov a využiť chyby súpera. Do žiadnej vyloženej šance sme sa však nedostali, pretože sme hrali bojazlivo a s malou agresivitou. Súper nás potrestal v 18. minúte po našej štandardnej situácii, keď sme po rýchlom výkope brankára urobili chybu a ten ju využil.
V druhom polčase sme zlepšili pohyb a zvýšili agresivitu v osobných súbojoch ,čím sme si vypracovali viacero štandardných situácií, zo žiadnej sa nám však nepodarilo skórovať. V 75. minúte nám Nitra strelila druhý gól, keď sme pred 16-kou stratili loptu a súper sám pred brankárom ponúknutú šancu využil.