21. kolo (13. 4. 2013) : FK Inter Bratislava - Spartak Myjava 6:0 (3:0)

21. kolo (13. 4. 2013) : FK Inter Bratislava - Spartak Myjava 0:1 (0:0)

FK Inter Bratislava - Spartak Myjava 6:0 (3:0)
Zostava Myjavy: Mazíny (46 Ravas), Baranovič (83 Zuzkovič), Vrábel, Pecha, Palkovič (65 Nikodem), Pa. Sivák, Vávra (34 Tomič), Pe. Sivák, Vavák, Gaža, Ferenčič.

Do 25. minúty sme mali výraznú územnú prevahu a pôsobili sme futbalovejším dojmom. Zlom nastal v 26. minúte, keď Pavol Sivák nepremenil čistú gólovú šancu a domáci z následného protiútoku po Palkovičovej chybe otvorili skóre. Gól nás natoľko vyviedol z miery, že o tri minúty neskôr sme dovolili najlepšiemu domácemu strelcovi vystreliť zo strednej vzdialenosti a rázom to bolo 2:0. Po vystriedaní v snahe posilniť ofenzívu sme opäť z diaľky dostali tretí gól a bolo po zápase.
Do druhého polčasu sme nastúpili v bráne s Ravasom a opäť sme začali získavať optickú prevahu so snahou o skorigovanie výsledku. Ako rana z čistého neba prišla strela z 25 metrov do pravej Ravasovej šibenice a začalo sa schyľovať k debaklu. Bohužiaľ sa tak stalo, lebo v ďalšom priebehu sme inkasovali ešte dva krát.
Mužstvo sklamalo ako celok. Nemalo výraznú individualitu a futbal sme produkovali len po pokutové územie domácich. Naopak každý center domácich do blízkosti našej brány bol veľkým nebezpečenstvom, pretože naši hráči pôsobili neisto a ustráchano. Súper nás vyškolil z efektivity, pretože sa dostal do zakončenia snáď sedem krát a z toho šesť razy s gólovým vyústením.

FK Inter Bratislava - Spartak Myjava 0:1 (0:0)
Zostava Myjavy: Janček, Žúrek, Durec, Havlík, Plichta, Flámik, Halabrín (58' Kulíšek), Mareš T., Mareš L. (77' Lipár), Švancara (63' Zríni), Baranovič (74' Gímeš).

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Hrali sme na rozmočenom teréne, na ktorom sa hráči ťažko pohybovali. Zo začiatku zápasu v 10. minúte si súper vypracoval čistú gólovú šancu, keď išiel sám na brankára Jančeka, ale ten výborným zákrokom loptu vyrazil. Postupom času sme sa osmelili a dostávali sa k bráne súpera, ale naše strely boli nepresné, alebo ich súper zblokoval.
V druhom polčase sme zlepšili pohyb a spresnili hru, ale domáci často i za cenu faulu prerušovali hru. V 57. minúte zasa výborne zlikvidoval šancu súpera Janček, keď výborne vybehol a ustál súperovu kľučku. Podarilo sa nám skórovať v 70. minúte, keď sa v strede poľa výborne uvoľnil Baranovič, krásne uličkou vysunul L. Mareša, ktorý pred bránou našiel Kulíška a ten chladnokrvne skóroval. Bola to najkrajšia akcia zápasu. Súper sa snažil vyrovnať a v 75. minúte išiel sám na brankára, ale Dominik Janček zasa výborne loptu vyrazil.