Futbalový klub Spartak Myjava (Corgoň liga)

Slovak English French German Spanish

Starší a mladší dorast: 19. kolo

ilustračný obrázok

Starší dorast U19 :
19. kolo (17. 4. 2013) : PFK Piešťany - Spartak Myjava 1:0 (1:0)

Mladší dorast U17 :
19. kolo (17. 4. 2013) : PFK Piešťany - Spartak Myjava 1:1 (1:1)

 

STARŠÍ DORAST U19 :

PFK Piešťany - Spartak Myjava 1:0 (1:0)
Zostava Myjavy: Ravas, Toman, Gaža, Ferenčič (22' Kučerák), Vavák, Palkovič, Tomič, Pavol Sivák, Pecha, Peter Sivák, Baranovič (46' Vávra).

Zhodnotenie zápasu trénerom :

Zápas sa začal nevyužitou tutovkou hosťujúceho Gažu z 3. minúty, ale v ďalšom priebehu bol zápas vyrovnaný. Zatiaľ čo hostia mali snahu o technický a kombinačný prejav, tak domáci vsadili všetko na jednoduchosť a dôraz. Tieto faktory stačili v prvom polčase na otupenie myjavských snáh. Gól Myjavčania dostali dorážkou po rohovom kope, keď náš brankár nedôrazne vyrazil a v zmätku na "päťke" najrýchlejšie zareagoval domáci hráč.
Po prestávke si Myjavčania vypracovali územnú prevahu, ale súpera ohrozovali len z diaľky. V 61. minúte sa vydal na výlet Vavák, stratil loptu a fauloval domáceho hráča a dostal neadekvátnu červenú kartu, pretože podobný zákrok predviedli aj domáci a rozhodca ani neodpískal. Aj v desiatich sa hostia snažili vyrovnať a neskôr po vylúčení domáceho hráča si až do záverečného hvizdu rozhodcu vypracovali drvivú prevahu, ale bez dosiahnutého gólu.

MLADŠÍ DORAST U17 :

PFK Piešťany - Spartak Myjava 1:1 (1:1)
Zostava Myjavy: Janček, Plichta, Durec, Havlík, Mareš L., Mareš T., Halabrín, Kulíšek (69' Gímeš) Švancara, Zríni (50' Lipár), Baranovič.

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Súper začal hrať od začiatku veľmi tvrdo a agresívne a my sme sa báli kombinovať. Terén nám robil značné problémy, nevedeli sme si presne nahrať. Súper hral na dlhé lopty, do ktorých zbiehali ich rýchly útočníci. Už v 14. minúte domáci potrestali našu pasivitu, keď sme neodhlavičkovali dlhý nákop súpera, brankár zle vybehol a Piešťany dali do odkrytej brány gól. V snahe vyrovnať sme v 36. minúte predviedli peknú krídelnú akciu a Baranovič pomedzi nohy brankára zasunul loptu do brány. Súper i v druhom polčase pokračoval v nakopávaných loptách, no do vážnejšej šance sme ho nepustili. My sme si vypracovali tri výborné šance ale buď sme bránu prestrelili, alebo nám obrana strelu zblokovala.
V zápase mi od chlapcov chýbala väčšia túžba po víťazstve.