22. kolo (21. 4. 2013) : Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 4:1 (2:0)

22. kolo (21. 4. 2013) : Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 1:0 (0:0)

Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 4:1 (2:0)
Zostava Myjavy: Ravas, Toman, Gaža, Vrábel /K/, Ferenčič, Palkovič, Tomič, Pavol Sivák, Pecha, Peter Sivák (80' Smolíček), Baranovič (35' Nikodem).

Úvod zápasu sa začal podľa našich predstáv a hneď z prvého útoku sme v prvej minúte otvorili skóre. Ďalší priebeh mal vyrovnaný charakter a obidve mužstvá vychádzali zo zabezpečenej obrany. Napriek tomu sa obrany dopustili chýb, ktoré ani jedno z mužstiev nevyužilo. Najväčšiu šancu spálil Gaža, keď v situácii dvaja proti jednému unáhlene vystrelil vedľa. V závere polčasu opäť Ferenčič úspešne zakončil kvalitnú kombináciu a upravil na ukľudňujúcich 2:0.
V druhom polčase sme začali hrať zo zabezpečenej obrany a sústredili sme sa na rýchle protiútoky. Vydarili sa nám štyri, ale gólovo sa skončil len jeden a to po spolupráci Ferenčiča s Tomičom. V samom závere súper znížil po veľmi peknej akcii. Naše mužstvo ešte stačilo odpovedať a v poslednej minúte Pavol Sivák umiestnenou technickou strelou upravil na konečných 4:1.
Hoci sme nastúpili bez potrestaného Vaváka a dlhodobo zraneného Holiča, tak mužstvo predviedlo hlavne súdržný a kolektívny výkon okorenený štyrmi peknými gólmi.

Spartak Myjava - FC Baník Horná Nitra 1:0 (0:0)
Zostava Myjavy: Janček, Lipár, Durec, Havlík, Mareš L., Mareš T., Halabrín, Flamík, Švancara (76' Žabka), Vávra (68' Gímeš), Baranovič (59' Zríni).

Zhodnotenie zápasu asistentom trénera :

Od začiatku sme pritlačili súpera a vypracovali si dobré gólové príležitosti. V prvej Lukáš Mareš trafil obrancu, v druhej šanci v 10. minúte si Baranovič sám pred brankárom prebral loptu a v tretej príležitosti sme po strele v 16-tke netrafili bránu. Súper vyčkával na svoju príležitosť a čakal na našu chybu. My sme hrali hrozne nepresne a za každú cenu sme chceli dať finálnu prihrávku, ktoré nám súper zachytával a vyrážal do rýchlych protiútokov. Našťastie žiadny nedotiahol do gólového konca.
Cez polčas sme prízvukovali chlapcom nech hrajú s väčšou medzihrou a presnejšími prihrávkami. Hru sme zlepšili a v 61. minúte sme po dobrom presingu získali loptu, Tomáš Mareš ju potiahol do 16-tky, prihrávkou pod seba našiel na 16-tke voľného Švancaru a ten výborne obstrelil brankára. 1:0. V závere zápasu súper vložil všetky sily do útoku a my sme nevyužili príležitosti na skórovanie do otvorenej obrany.